Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Ugye a tojás miatt nem romlik...

Ugye a tojás miatt nem romlik meg hamar a baileys? Mennyi nap kell neki hogy összeérjen?

Figyelt kérdés
tegnap csináltam a baileys-t,de félek a tojás miatt hamar megromlik.de viszont irt bele.vagy a rum miatt esetleg nem fog megromlani?
2009. jan. 30. 07:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hűtőben tartva hetekig eláll!
2009. jan. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
akkor a boltiba se raknak tartósitót,ugye?meg azt nem irta hány napig kell érlelődnie
2009. jan. 30. 09:39
 3/16 anonim válasza:
100%

Szia!


Én a tojás nélküli baileyst szoktam csinálni, és sokáig eláll.

2009. jan. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
tojás nélkül is lehet?de remélem azért ez se romlik meg
2009. jan. 30. 09:50
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
A boltban kaphatóban nincs is tojás.
2009. jan. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
86%

Amit otthon keversz az nem baileys. Nem csak a márkanév miatt, hanem teljesen más összetevőkből áll, és máshogy is gyártják. (Otthon nem is tudnád megcsinálni, mert homogenizátor kell hozzá)

A tojásos likőr pedig a magas alkohol és cukortartalom miatt nem annyira romlékony.

2009. jan. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
62%

Most minek kell kötekedni?


Baileys-nek baileys, csak nem eredeti, hanem házi.


ezek szerint amit otthon csinálsz pl Dobos tortát, az se Dobos torta, csak amit a cukrászatban veszel?

2009. jan. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
61%

Igaza van az előttem szólónak.Én szoktam bécsi szeletet sütni, pedifg Bács-kiskunban lakom!!:)

Mégis bécsi lesz!

A tojás miatt pedig 1-2 hétig tudod csak eltartani a Baileys-ed!!!!!!De érezhető lesz rajta mikor romlik!

Rakd hűtőbe a legfölső polcra, ott hűt legjobban!

2009. jan. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
63%
Egy francot van igaza, ez olyan mintha te Bács-kiskunban kirántanád a főttbabot, és arra mondanád, hogy bécsiszelet. A bailey-s nem tojásból meg nutellából készül. És nem úgy, hogy összekeverik egy edényben és hetekig érlelik. Köze nincs egymáshoz a kettőnek, még ízben sem. De ti ketten hülyék vagytok ehez.
2009. jan. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
84%

Én nem kötekedésből írtam, csak zavar, hogyha vajnak nevezik a margarint, szaláminak a felvágottat, és málnának a citromszörpöt. Ez is olyan.

A kérdésre viszont válaszoltam, szerintetek az nem volt hasznos? Akkor mi az?

2009. jan. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!