Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Fel lehet valamire használni...

Fel lehet valamire használni a kakaós tejmasszából készült csokimikulást?

Figyelt kérdés

Nem igazán szeretem, így arra gondoltam, hátha valami másra fel lehet- e használni, pl megolvasztani és sütire rakni, vagy valami.

Ötletek?

köszi.


2010. dec. 5. 09:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a nejem szerint ki lehet dobni...A gyerekeim sem hajlandóak megenni az ilyet, sem mikulásként, sem süteményként. Én az ilyet (ha mástól kapnak) be szoktam vinni a munkahelyemre, kiteszem a közös asztalra és valahogy csak elfogy :)


Lehet, hogy drágább, de Mikulásra igazi étcsoki mikulást kapnak, azt nagyon szeretik.

2010. dec. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Összetöröd, és muffinba belesütöd, csokidaraboknak. Vendégeknek ideális, észre sem fogják venni, hogy nem csoki. :)
2010. dec. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
sütibe tényleg jó, meg én forrócsokit szoktam belőle csinálni.
2010. dec. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én a süteménynek a tetejére szoktam reszelni.
2010. dec. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
77%
kb arra hogy kib.szd az ablakon
2010. dec. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
26%

"Vendégeknek ideális, észre sem fogják venni, hogy nem csoki."


Így írtok ti! Össze- vissza csak nem az igazat! A csokoládé áll kakaóporból kakóvajból és a jelleget változtató ízesítőanyagokból. A KAKAÓS tejmassza miért is nem csokoládé? Mert az!Mert a kakótartalom széles skálán mozog de amiben kakaópor van az már csokoládé!

2010. dec. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

ki lehet rakni az ablakpárkányba, mert ott olyan jól mutat.

és ha épp most szakítottál a pasiddal, vagy depis vagy, meg is eheted.

2010. dec. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"...amiben kakaópor van az már csokoládé!"


Persze, ahogy azt Móricka elképzelte. Egyél csak sokat belőle, neked való. Fogalmad nincs róla, mi a csokoládé...


"A csokoládé szigorú nemzetközi szabvány szerint készül, legdrágább alkotóeleme a kakaóvaj. A tejbevonóból (kakaós masszából) készült termékek esetén a kakaóvajat egyéb olcsóbb növényi zsírokkal helyettesítik. Ezért fordulhat elő az, hogy az értékes kakaóvajat tartalmazó "csokimikulás" magasabb áron kapható, mint egy ugyanolyan méretű tejbevonóból (kakaós masszából) készült termék.

Tehát csak a kizárólag csokoládéból készült figurákban van kakaóvaj. Ez az összetevő tartalmazza az illatanyagokat és mindazokat a vitaminokat/ásványi anyagokat, amelyek a tejbevonóból készült termékekben nincsenek meg."


Ki írogat itt össze-vissza?

2010. dec. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"A KAKAÓS tejmassza miért is nem csokoládé? Mert az!"


Így írsz te..

Kóstoltál már egyáltalán IGAZI csokoládéból készült figurát? Kóstolj meg egyet (Lindt, Kinder, Milka, stb.), és utána egyél egy bevonós masszából készültet. Hidd el, hogy érezni fogod a különbséget!

2010. dec. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

én megeszem,ha nagyon csokiéhes vagyok és nincs más...

amúgy tényleg nagyon hangulatos dísz

szerintem meg lehet próbálni tortába belesütni vagy valami...

2010. dec. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!