Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Rovarok a lisztben? Hogy...

Rovarok a lisztben? Hogy lehet távol tartani?

Figyelt kérdés

Akartam kenyeret sütni, aztán észrevettem hogy tele van apró rovarokkal az egész liszt 🤢 soha nem láttam még ilyet…

Hogy lehet ezt megelőzni? Nyilván kidobok mindent abból a szekrényből, utána mivel érdemes kitakarítani? Honnan jöhettek??


tegnapelőtt 14:15
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Az eredeti papírjában szoktam tárolni a lisztet, a fémdoboz segíthet?
tegnapelőtt 14:15
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
Jól zárható fém- vagy műanyag dobozban tárolom az ilyesmit.
tegnapelőtt 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én anyósoméknál láttam először, hogy nagyobb darab, magas, műanyag ételhordókban tárolják a lisztet. Tehát kb akkora mint egy edény.


Azt mondták hogy ezért, hogy elkerüljék az ilyen eseteket.

tegnapelőtt 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Lisztkukac volt valószínűleg,csatos dobozban van amin van gumi tömítés is.

Soha nem ment bele

tegnapelőtt 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%

Kuka minden liszt, zsemlemorzsa, dara, rizs, kakaó, és még egy csomó fűszer is.


Élelmiszermoly. Nem szép, mondjuk bajod se nagyon lesz tőle, de tényleg elég undi. Átszitálhatod épp, ha menteni akarod, de amíg 150 Ft egy kiló liszt, addig nem érdemes vesződni vele (meg úgyse tudnál enni belőle egy jóízűt.)


Lehet venni élelmiszermoly-csapdát (feromon+ragasztós felület), amikor egy is beleragad, akkor nézz át mindent, az elején még megfoghatod a fertőzést. Amikor már nyüzsögnek, akkor már késő.


Kuka, alapos takarítás, sima légyírtó spray-vel befújod a szekrényt (az egész kamrát, kamraszekrényt érdemes), juttatsz bőven a hasadékokba, résekbe, illesztésekhez) és nem halmozol fel ekkora készletet, hanem gyorsabban forgatod otthon. Az előrejelzéshez meg veszel egy csapdát.

tegnapelőtt 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
tegnapelőtt 14:47
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi a nyáron emiatt pakoltuk ki az egész kamrát. Mindent egyesével át kell nézni, a deszkalécek repedéseit, a csavaros befőttesüvegek tetejét a csavaros részen, mindenhova bemennek és ott fejlődnek a molylepke kukacok. Kamraszekrény üreges vasvázát én betömtem. Kimeszelni. Még így se sikerült teljesen megszabadulni tőlük. Folyamatosan kint van a ragasztós feromonos csapda, rengeteg lepkét elkap. Szegényeket rendszeresen napi szinten nyomom szét, mert szerintem hetekig, hónapokig élnének még odaragadt szárnyakkal. Szerintem a szúnyoghálón bevonzotta őket a feromon, mert mióta csukva az ablak, kevesebb van. Illetve a hideggel most vagy 2 hete nincs egy se a csapdában, de szerintem csak elbújtak. A légyirtós megoldást nem próbáltam. Kaja ne legyen a közelében.
tegnapelőtt 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én azóta úgy tárolom a lisztet, rizst, babot, hogy a csavaros tető alá teszek egy fóliát, mint a befőtteknél. Pl.uzsonnás zacsit teszek a tető alá, aztán körbevágom. Akkor talán nem tudnak eljutni a csavaros rész alá.
tegnapelőtt 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A bábok részben a plafon alatt vannak, mert ott melegebb van.
tegnapelőtt 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Az a furcsa hogy nekem egy elég jól záródó konyhaszekrényben vannak ezek a cuccok, és csak arra az időre van nyitva az ajtó amíg előveszek valamit. A lakásban meg eleve mindenen szúnyogháló. Hogy juthatott be ennyi ilyen moly? :(
tegnapelőtt 16:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!