Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Csak kovászos kenyérből lehet...

Csak kovászos kenyérből lehet jó kovászos uborkát csinálni?

Figyelt kérdés

Szeretnék csinálni itthon, de még soha nem próbáltam. Láttam krumplis verziót de az nekem nem jön be.

Sima vizes zsemléből is lehet? Ha igen akkor jó is azzal?



2023. júl. 21. 20:38
 1/6 anonim válasza:
80%
Jó zsemléből is és sima kenyérből is nem kell kovászos kenyérnek lennie
2023. júl. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem, bármilyen kenyér jó

Krumpli is jo de az masmilyen.lesz

2023. júl. 22. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Fermentálásról van szó, ami egy ősi tartósító módszer, a tejsav baktériumoknak kell megfelelő körülményeket teremteni.

A kenyér a tejsavbaktériumok felszaporodását segíti, majdnem mindegy, hogy milyen kenyérről van szó, csak lehetőleg szikkadt, száraz legyen, a szénhidrát tartalom a lényeg.

A kovászos uborkát sokan a sóval rontják el, pontosabban nem a sóval, hanem a jóddal... a kovászos uborkához jódmentes só kell.

2023. júl. 22. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Élesztős kenyérből szoktam,sima száraz fehérkenyér.Teljesen mindegy milyen de akár krumplival is lehet.
2023. júl. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Lenne még egy kérdésem. Tegnap megcsináltam, kitettem az udvarra. Egy kevés lé kifolyt az üvegekből (tányérral letakartam) ez vissza kell pótolni?
2023. júl. 23. 17:20
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Levegővel semmiképpen ne érintkezzen.

A tejsavbaktériukok oxigénmentes környezetben szaporodnak.

Az uborka, vagy a kenyér levegővel érintkezve tönkre megy, megpenészedik, mindenképpen lé alatt legyen.

A folyamat gázfejlődéssel jár, azért futott ki az üvegből

2023. júl. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!