Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Régi teflonos serpenyőből...

Régi teflonos serpenyőből érdemes eltávolítani a teflont, ha már régi? Használható alumínium belsővel; próbáltátok?

Figyelt kérdés
Homokfúvással gondoltam. Drága serpenyő volt, nem szívesen dobnám ki...

2021. febr. 5. 10:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem valami egészséges dolog.

Egyébként régen lehetett alu serpenyőket venni.

2021. febr. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A drágaságát elsősorban a bevonat adta. Én másikat vennék.
2021. febr. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Függetlenül attól, hogy technikailag lehet-e használni azaz megsül-e benne az étel, nem ragad-e le, lehet-e tisztítani rendesen, stb. Egészségügyi szempontból épp úgy nem ajánlott alumínium edényt használni sütéshez-főzéshez, étel tárolásra, ahogyan nem ajánlott műanyag palackban tartósan pálinkát tárolni.

Főleg a savas-lúgos ételek oldják az alumíniumot, ami a szervezet számára sokkal inkább toxikus fém, mintsem hasznos nyomelem.

2021. febr. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Kizárt dolog. Én az utolsó teflon serpenyő kidobása után már csak öntöttvas serpenyőt vettem, és fogok is venni, ha tönkremegy. Tök egyszerű tisztítani, nem ragad le semmi, és a vérem haemoglobin szintje is végre helyreállt. :D
2021. febr. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%
Simán. Anyós az osszes teflon edenyeben villaval es késsel főz, kb nulla bevonat van a cuccokon.....
2021. febr. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Azért gondoltam, mert a nagykonyhai edényeknél sokszor láttam alumíniumot, még most is. Vagy az spéci összetétel?

PL: [link]

2021. febr. 5. 16:15
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Az alumínium savban oldódik (pl. tejsav - savanyú káposzta), és az oldható vegyületei mérgezőek. Az alumínium-nitrát pl. rákkeltőnek van már minősítve.


Így hagyd, vegyél másikat. Ajánlom a kerámiabevontos serpenyőt, vagy öntöttvas serpenyőt.

2021. febr. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi. OK, kidobom. Vettem kerámia bevonatost.
2021. febr. 7. 19:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!