Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Szét lehet főzni a cseresznyét...

Andi585 kérdése:

Szét lehet főzni a cseresznyét? Fél óra alatt nem sikerült és a levét már lassan elfőtte. Szeretném szétfőzni (lekvár).

Figyelt kérdés

2020. jún. 15. 07:49
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
4 és fél óra alatt - direkt fedővel - elfőtte a levét.. és kész. Nem főtt szét teljesen, de azért eléggé ott van. Nem zavaróak a héj darabok. Köszönöm még egyszer az infót!
2020. jún. 15. 11:34
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom minek kell kenőcsöt csinálni a lekvárból. Az igazi házi lekvár ismertetője, hogy szétfőtt gyümölcsdarabokat tartalmaz. A gyári lekvár azért olyan "szép", mert gyümölcsöt alig tartalmaz, tartalma cukor, színezék, aroma, több-kevesebb, vagy kevés-kevesebb gyümölcs és sok zselatin.
2020. jún. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Én szeretem a darabost és a kenőcsöst is.

Egyik nagy kedvencem a szatmári/beregi szilvalekvár, az pl. teljesen kenőcsös, ha jól csinálják.

2020. jún. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!