Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Többször is olvastam már a...

Többször is olvastam már a GYIK-en, hogy szidják a TEJet. Mi okból fakad ez? Tényleg ennyire káros?

Figyelt kérdés
2017. aug. 30. 16:47
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
A tej nem káros. Amit a tej néven veszel 130ft/l néven a teszkóba max az
2017. aug. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%
Most ez a divat...de majd mindjárt jönnek a vegánok meg a húdetáplálkozástudósok azzal a marhasággal h a tej a bocinak termelődött nem az embernek...csak ebben az a bibi h semmilyen növény sem azért él h xy ember megegye...
2017. aug. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
23%
Normál mennyiségben nem káros, de kifejezetten nem is egészséges. Régen amennyire tolták hogy micsoda szuper ital amitől erősödnek a csontjaid - na ez nem igaz.
2017. aug. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%

Van, akinek nagyon káros, van, akinek kevéssé s van, aki egész jól elvan vele. Az emberiség nagyobb része érzékeny a tejre, ha nem is orvosilag, csak enyhébben.

A régi reklámja pedig hamis, egyáltalán nem kell a tej az egészséghez, nemhogy sok.

2017. aug. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%

66%-os: nem kell ahhoz táplákozástudósnak lenni, hogy belásd, hogy a tehéntej a borjúnak, az emberi tej az embernek a kutyatej meg a kutyának termelődik és nem fordítva...


Röhejes ez a hozzáállás amúgy, hogy a tehén/kecske tejét megissza az ember, de ha rákerestek videókra, ahol pl. kutyatejnek vagy disznótejnek árulják a tehéntejet (átverés), akkor undorodva utasítják el az emberek, hogy ugyan miért innák más állatfaj tejét, az gusztustalan.


Miben különbözik a tehén teje? Semmiben. Az összetétele nem hasonlít távolról sem az emberi tejére, ráadásul ahogy minden faj teje, a saját utódjának megfelelő hormonokat, antitesteket, és egyéb anyagokat tartalmazza.


Más állat utódja ezeket nemhogy hasznosítani nem tudja, de teljesen felesleges, és sokszor káros anyagok a szervezetének.


Csak egy okot mondjon bárki is, hogy akkor miért fogyasszam.


Az ipari állattartás beli körülményekről és annak hátrányairól, az antibiotikumokról, gmo-s takarmányról és egyebekről meg ne is beszéljünk, ami mind beivódik a tejbe is.

2017. aug. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%

Mert nem vagy boci

Mondok egy peldat, nekem egyszer az egyik rokonom azt mondta, mikor megkerdezte miert nem fogyasztok tejet, es o ezt teljesen komolyan gondolta azt mondta, hogy egyszer volt egy eloadason ahol a sok hulye azt akarta bemagyarazni neki, hogy a tehentej a kisbocinak valo, es hogy az egy felnott embernek nem jo, teljesen ki volt fakadva hogy ilyet hogy mondhatnak

En meg kb egyszerre sirtam is meg nevettem, vegyetek mar eszre mennyire el vagytok hulyitve, ilyet ertelmes ember nem mond, hogy a sok hulye szerint a TEHENtej a tehennek van

2017. aug. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
31%

#5: Furák az emberek. Én nem iszom tejet, nem is esik jól (bár hasmenésem nincs tőle, mint sokaknak, akik rég nem isszák vagy érzékenyek rá), de a kutya- vagy disznótejet tuti megkóstolnám, az izgalmas. Illetve azért érdekelne, hogy mégis honnan származik, ha nem látom, hogy csak nekem adnak egy picit, akkor ne növeljem már a keresletet... Nyilván az sem nekem van, de attól még meg lehet inni s egy életben egy korty nem rontaná le az egészségem.


Azért megértem valahol a tejivókat is. Hosszú története van a tejivásnak, anyáink is diktálták belénk, a cikkek is mindig írják, hogy együnk napi rengeteg tejterméket (mindig elhűlök), s az emberiség átlagos példányaitól azért erős lenne elvárni, hogy magától elgondolkodjon és kutakodjon a táplálkozással kapcsolatban...

Aztán ott a hedonizmus, az is erős. Van, akinek rosszul esik a tejés issza, mert finom s végülis kibírja a kényelmetlenséget. Az emberek jelentős részét nem túlzottan érdekli az egészsége, vagy ha mégis, tablettát akar, de feladni bármit? Ugyan már. Inkább olyan cikket olvas, ami szerint a tej KELL. Ahogy a kristálycukor is kell, anélkül nem lehet normálisan funkcionálni... Mindkettő roppant gyakori hiedelem s egyformán köze nincs a valósághoz.

Én is hedonista vagyok, de azért tej nélkül élni nem tűnik különösebben borzalmasnak... A vaj és a keménysajt kicsit más, bár azokat is minimálisan eszem s el tudnám hagyni, de egészség szempontjából nem tartom indokoltnak.

2017. aug. 31. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
24%
Bocsi kérdező de neked GYk olvasotábora komentelöi a mérvadok tej témába hogy iszol vagy nem ? .
2017. aug. 31. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!