Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Milyen kenyeret szabad enni...

Milyen kenyeret szabad enni ha az ember fogyni akar?

Figyelt kérdés

Mivel a kenyeret nem nagyon lehet kihagyni az étkezésből ezért az érdekelne, hogy milyen kenyeret lehet enni, illetve mivel pótolható ha az ember fogyni szeretne!

Illetve, hogy milyen fogyást támogató élelmiszerek vannak? Egyszerű kérdés kérlek ne bonyolítsuk!



2016. ápr. 26. 20:50
 1/9 anonim ***** válasza:

Ki lehet hagyni, ne egyél semmilyet szerintem. Fogyást támogató élelmiszer nincs, vannak olyan élelmiszerek, amelyekben kevesebb a kalória. Pl. a hús meg a zöldségek, gyümölcsök. És vannak olyanok, amelyekben sok van: tészták, kenyerek, lisztes, cukros ételek, zsíros ételek.


Nem tudom, hogyan étkezel, de a kérdés alapján nem sok fogalmad lehet arról, mi hizlal, és mi nem.


Mit iszol pl.? Bármi is az a vízen kívül, hagyd el. Semmi sör, bor, szörp, gyümölcslé, üdítő - sok kalóriát le tudsz így adni.


Teszel-e cukrot, tejet a kávéba, teába? Ha eddig tettél, mostantól ne tegyél. Vannak, akik két deci tejjel isszák a kávét meg 4-5 cukorral, ez felér egy plusz étkezéssel. Tessék szépen feketén inni azt az espresszót. A teát is maximum édesítővel.


Saláta: egészséges meg fogyaszt - mondják. De csak akkor, ha zöld levelekből meg zöldségekből áll, és nincs rajta majonézes öntet. A franciasaláta hizlal, meg az összes hasonszőrű is, és nem is kicsit. A cézársaláta öntetében több a kalória, mint az összes több hozzávalójában együttvéve. Szóval salátát egy kis balzsamecettel meg lehet locsolni, vagy citromlével, de kb. ennyivel be is kéne érni. Olaj, majonéz, tejföl stb. ne menjen rá.


A fogyást támogatja, ha zöldséget eszel hússal, ez lehet pl. székelykáposzta is, sőt töltött káposzta is, töltött paprika, lecsó virslivel meg hasonló kaja is, hogy ne csak párolt répát láss csirkemellel. A kenyeret kerüld viszont ezek mellé is. Vagy valami nagyon keveset ossz be melléjük, tényleg.


A krumpli is ehető amúgy, csak ne locsold meg zsírral, ne süsd olajban, ne tegyél rá vajat, sajtot stb., Vízbe főzve, héjában sütve kéne enni, és maximum sózni.

2016. ápr. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én kihagytam a kenyeret. Ha nagyon vágyom májkrémes vagy sajtkrémes kenyérre akkor ilyen kenyeret eszek, de 1 nap max 3-4 darabot.


[link]


A kenyeret simán el lehet hagyni..

2016. ápr. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
34%

Semmilyet, tökéletesen kihagyható és a kenyér amúgy sem igazán alkalmas emberi fogyasztásra.

Nekem például azonnal elmaradnak az állandó gyomorégések, amint nem eszek kenyeret.

Helyettesíthető zöldségekkel, gyümölcsökkel.

2016. ápr. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egyél zsömlét, kiflit .
2016. ápr. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Simán kihagyható a kenyér, én jópár éve gyakorlatilag nem eszem, nagyon ritkán villan be kilengésként, de akkor sincs sok értelme, max. ha a párom süti öregtésztával, akkor finom és ropogós, legalábbis a mai remekül sikerült :D. Ő speciel iszonyúan kenyeres volt, mindent kenyérrel evett, de aztán hirtelen elhagyta évekre (most is 2-3 hetente süt csak), probléma nélkül. Most mindenhez rizst eszik, ami speciel a fogyásban nem segíti, bár biztos van, akit igen, mivel a rizs sokkal több vizet tartalmaz, mint a kenyér.


Nekem tökmindegy, eszem-e kenyeret, cukrot, ésatöbbi, ugyanolyan aktivitás mellett ugyanannyi kalóriával ugyanúgy fogyok, csak legyen deficit. Sokan lehetünk ezzel így. Mindössze nem laktat a kenyér, teljesen transzparens, mintha nem is ettem volna, felesleges pluszkalória (az egészségügyi vonatkozásaiba nem megyek bele, amúgysem vagyok szakértő). Plusz nem barátom a sok szénhidrát, de van, aki máshogy van vele.


Ahogy egyesek mondani szokták, fogyni csokitortával is lehet. Kalóriadeficit kérdése a dolog.


Az egészség, a jó közérzet és a jóllakottság már egészen más, én azért egy jóféle, az adott emberhez passzoló életmódváltást ajánlok, mozgással, ha fogyni kíván valaki.


Fogyást támogató étel? Nem tudom, mire gondolsz, de a zöldségek egész jónak tűnnek, már amelyik, már akinek... Van, akinek a zab a barátja (nekem ugyanúgy nem jó, mint a kenyér), van, akinek teljesen mindegy, a jóllakáshoz bizonyos mennyiségű kalória kell, összetételtől függetlenül.

Az a jó, ha megtalálod a saját laktató ételeidet, amikből kevesebb kalóriával is jóllaksz. Már ha az a gondod, hogy nehezen laksz jól kalóriadeficitben.


Nem egyszerű kérdés, a fogyás eleve bonyolult. Már ha túllépünk azon, hogy a kalóriadeficit fogyaszt, pont.

2016. ápr. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
34%

Ja, azt kihagytam, hogy kenyér "helyett" zöldséget eszem. Vagy magropogóst. Vagy semmit. De általában zöldséggel vagy semmivel eszem azt, amit más kenyérrel.


Pl. sokszor eszem rántottát, ami számomra tökéletes zöldséggel. A páromnak ez nem megy, ő rizzsel eszi.

A lecsót hol nyers zöldséggel eszem, hol egy picike rizzsel.

De ha egy ételt csak kenyérrel tudsz enni, ki is hagyhatod az egészet s ehetsz olyan ételt, amihez még neked sem kell kenyér. Ha nem tartod előnyösnek a kenyeret.

2016. ápr. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#1: Dehogy kell feketén inni a kávét. Inkább sehogy, de miért kéne lemondanom a napi 6-8 kávémról, ha épp nem akarok? Abban igazad van, hogy felesleges cukrozni, bár nekem is időbe telt, míg elhagytam az édesítést, de speciel nekem kell bele valami. Az enyémben fehérje és zsír is van, teljesen korrekt étel s elég sokat segíthet abban, hogy az ember egy csomót egyen, ez az egyik jó megoldásom arra, ha ennék, pedig igazából nem kéne. Mankó, nem ideális, de jobb, mint teleennem magam feleslegesen.


A salátára nagyon kell a zsír, a zsírban oldódó vitaminok miatt. S kalória is legyen már az ételben (már ha a saláta egy étkezés), azért eszünk jórészt, hogy energiához jussunk. Persze ha mondjuk pörkölthöz esszük a salátát, akkor nem kell rá külön zsiradék, az úgy szuper.

2016. ápr. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hármas egy kicsit erős volt ahogy írtál,

nem kell mindjárt lealázni!

A fogyást támogató élelmiszerre úgy értettem, hogy mit szabad enni ha fogyni akarsz! De aránylag szépen leírtátok.

Egyik kollégám szokott nassolni kiegészítés ként ilyen zacskós puffasztott rizst, kérdem én ezt szabad enni amikor éhes megeszik belőle egyet kettőt!

Van kocka is meg kerek is! Ilyet ehetek ha úgy érzem ennék valamit?


[link]


[link]


[link]


[link]

2016. ápr. 27. 22:52
 9/9 anonim ***** válasza:

Persze, hogy ehetsz, ha neked belefér. Ez csak egy kevéske rizs, nincs vele semmi baj alapból, annak érdemes kerülni, akit nem laktat az ilyesmi s befalna 2 zacskóval, miközben ez a makróiba nem passzol vagy extrém érzékeny az inzulinszint megugrására (nem mintha 1-2 szelet olyan sokat tudna tenni e téren, főleg, ha eszik hozzá valamit az ember, ami csökkenti az inzulinválaszt)...etc.

Nem kell túlságosan parázni :) Ha nem eszel túl sokat, túl keveset, nem eszel kifejezetten káros dolgokat, de ügyelsz a megfelelő tápanyagbevitelre, akkor olyan nagy baj nem lehet.

2016. ápr. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!