Hogyan befolyásolja számodra egy termék minőségét az élelmiszereken az a címke, hogy "vegán", "vegetáriánus", "laktózmentes", "gluténmentes", "csökkentett zsírtartalmú" vagy "csökkentett szénhidráttartalmú"? Jobb vagy rosszabb?
Azokat kérdem, akiknek (tudtukon belül) nincs semmilyen ételallergiájuk vagy problémájuk a laktóz és/vagy a glutén megemésztésével és nem fogyókúráznak. Tehát átlag, hagyományos kajákon élnek és mindent ehetnek, nem vegetáriánusok.
Szoktatok vásárolni, vennétek pl olyan kenyeret, ami gluténmentes vagy olyan tejet, ami laktózmentes? Vagy pl van az a pizza szendvicskrém (egyébként isteni :D ) és rá van írva, hogy vegetáriánusok is fogyaszthatják, nincs benne marhahús, mint a többibe.
Ti vennétek olyan kaját, amire rá van írva, hogy vegán, vegetáriánus, laktóz - vagy gluténmentes, csökkentett szénhidrát - vagy zsírtartalom?
Nem befolyásol. Ilyenkor csakis arra megyek, hogy az adott termék finom legyen, és minőségi legyen.
Bár én személy szerint laktózérzékeny vagyok, ezért laktózmentes tejet veszek, de a család többi tagja akiknek nincs ilyen gondjuk, simán isszák, mert nem befolyásolja őket, hogy a tej laktóz mentes vagy sem. Van tej, iható..ennyi.
A vega ételekkel meg alapból nem foglalkozom, mert húsevő vagyok.. Nálam a vega étel annyit jelent, hogy zöldségek. Ezekből a frisset, jó minőségűt veszem meg.
Maradjunk a példádnál.
Ha választani kéne pizza szendvicskrémeknél akkor nem a vega szendvicskrémet fogom választani. Hanem azt amiben hús is van.
Laktóz-, és gluténmentes termékből nem valószínű, drágább mint a "normális" és nem is annyira más, bár mindkettőt kipróbáltam egyszer csak az íze miatt.
Nincs bajom a vega és vegetáriánus termékekkel, így simán megvenném a hús/tojás/stb mentes terméket is, ha finom.
Csökkentett szénhidráttartalmú ételeket szoktam enni (bár ezt felváltja a teljes kiőrlésű), bár annál is függ, hogy milyen termék, mert némelyik szörnyű.
A csökkentett zsírtartalmú főleg tejtermékeknél van, ez is csak annyi, hogyha van ilyen, akkor azt veszem (ha nincs, akkor értelemszerűen nem).
A gluténmentes nem érdekes számomra különösebben,megveszem. A laktózmentes ízét nem szeretem, és egyébként is inkább mandulatejet, mogyorótejet iszom.
A vegán, vegetáriánus címkével ellátott termékeket előszeretettel vásárolom. Főleg a vegánt, az általában kifejezetten minőségi, ellenőrzött termék.
Csökkentett zsírtartalmút vagy szénhidráttartalmút nem vásárolok, mert nem tartom jónak az iparilag módosított élelmiszereket.
Eleve nem veszek sajton és vajon kívül olyat, ami nem növényi és gluténmentes... S pár jóféle s persze nem glutamátos fűszerkeveréken kívül amúgyis egykomponensű dolgokat veszem csak.
Most jött egy rendelés, egy csomó vegán meg efféle van a zacskókon, ami engem nem zavar :) A fő, hogy az, amit rendeltem, s persze, hogy vegán, ha csupa növényi dolgot rendeltem. Gluténmentes is mind (bár az üzemben csomagolnak gluténeset, így lehet, hogy nyomokban akadhat benne valami, de nekem attól nem lesz bajom).
A csökkentett szénhidráttartalmú nekem nem jó, mivel az nem egykomponensű és bizonyára iszonyúan szénhidrátos számomra.
A csökkentett zsírtartalmú bizonyára általában szintén nem egykomponensű, túl zsírszegény és túl szénhidrátos. Bár használok pl. magliszteket, de elég ritkán s nagyon pici mennyiségben. Na, azok még rendben vannak, tudom, hogy van, aki szerint egészségtelenek, nem baj.
A többi pozitív, de ha veszek mondjuk egy csomag szezámmagot, az élből glutén-, laktózmentes és vegán, nem kell ráírni. A házi tojáson még nyomat sincs és a zöldségen sem. S én efféléket vásárolok, egyszerű alapanyagokat.
Laktózmentes tejet nem iszom. Ha nem bírom a tejet, minek igyam? Növényi tejeket veszek. Finomak, sok féle van és árban majdnem ugyanott vagyok, mintha laktózmentes tejet vennék.
Csökkentett szénhidráttartalmú nem érdekel. Testépítő vagyok, szerintem a szénhidrátra szüksége van a szervezetnek, amire inkább figyelek, az a csökkentett zsírtartalom.
Vegán vegetáriánus cuccokat szeretem, de amúgy is szinte alig eszem húst és tejtermékeket.
köszönöm a válaszokat! :)
írhat még bárki, mert tényéeg érdekel, hogy egy nem vegánnak, vegetáriánusnak, valamilyen ételallergiásnak, laktóz - vagy gluténérzékenynek, tehát akinek nem kell figyelni ezeket a címkéket, mennyire jönnek be az ilyen kaják
Én személy szerint arra törekszem, hogy megtaláljam a lehető legegészségesebb táplálkozási módot, de sajnos ebben a témakörben rendkívül megoszló az emberek véleménye. Ezért is vagyok sokszor összezavarodva...
A lényegre térve: kifejezetten gluténmentes termékeket nem szoktam vásárolni, mivel nem vagyok gluténérzékeny, de van, hogy kísérletezgetek pl. kókuszlisztes receptekkel. Általában inkább a teljeskiőrlésű termékeket keresem és van, hogy szénhidrátcsökkentett termék is landol a kosaramban (de odafigyelek, hogy ne legyen benne cukor és jobb minőségűek közül legyen). A sajtokat nagyon szeretem, szinte naponta fogyasztom. Vannak időszakaim, amikor sok túrót is eszek, általában zsírszegényet vagy laktózmenteset, ha az van otthon tesóm miatt (ő nem bírja a tejtermékeket). Tejből általában azt iszom, ami van itthon, viszont ha van rá lehetőségem, akkor a mandulatejet választom, mivel eleve sok tejterméket fogyasztok, és úgy érzem, hogy nem kellene plusz tejjel tömni a szervezetem.
Egyébként engem sem konkrétan az érdekel, hogy egy termék pl. glutén- vagy laktózmentes-e, hanem, hogy azon kívül mit tartalmaz még.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!