Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Volt már valaki laktoz érzéken...

S.nikolett18 kérdése:

Volt már valaki laktoz érzékeny? Ha igen akor mik voltak a tünetek?

Figyelt kérdés
Járok arctisztitásra de minimalis szinten mindig ki vagyok pattogva,21 eves vagyok,utana olvastam és ez a laktorerzekenyseg egyik jele, de csak az arcomon jön ki sehol máshol, tudnátok ötletet adni hogy ezt mért lehet?

2015. jún. 17. 09:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem laktózérzékeny vagy, az arcon pattanások csak nagyon ritkán fordulnak elő.


"A laktóz intolerancia több kellemetlen tünettel jár. A belekben emésztetlenül tovahaladó tejcukor vizet vonz magához, mely híg széklethez, akár robbanásszerű hasmenéshez vezethet. A tejcukrot a vastagbélben élő baktériumok bontják le végül savas vegyületekre és gázokra. 1dl tej elfogyasztásából bakteriális bontás esetén 2-3 liter gáz is fejlődhet! A keletkező gázok és savas bomlástermékek felfúvódást, hangos bélkorgást, bélgörcsöket, hasi fájdalmat, émelygést, hányingert, fejfájást, székeléskor égető érzést, ritkán bőrtüneteket is okozhatnak. A tünetek a tejcukor tartalmú étel fogyasztása után 1/2-2 óra elteltével jelentkeznek, és 1-2 nap után maradandó következmény nélkül megszűnnek"

2015. jún. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem nagyobb mennyiségű tejtől és tejföltől hasmenés, puffadás.
2015. jún. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem is volt egy haverom, akinek csúnya pattanásai voltak, és egy hónapig semmiféle tejterméket nem evett, és elmúlt minden pattanása. De itt a tej fehérjéi is szerepet játszhattak, nem csak a laktóz.

Én laktózérzékeny vagyok. Sajtot, és savanyított tejtermékeket például ehetek, csak a tejjel és tejszínnel készített ételek megevése után kell szaladnom 10 perc múlva a WC-re, mert átcsap rendesen...

2015. jún. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nekem hálistenek nem csúnyák, van rajtam 3-4 aztan ennyi csak azert zavaro :)
2015. jún. 17. 17:50
 5/5 anonim ***** válasza:
Mosd az arcod teafás bio szappannal. Ne egyél cukros és műanyag ételeket. Garantáltan elmúlik a pattanás, nem kell kozmetikusra sem költened.
2015. jún. 19. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!