Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Megromlott a lekvár ha kint...

Megromlott a lekvár ha kint felejtettem?

Figyelt kérdés

Tegnap este felbontottam egy bolti lekvárt.Rá is van írva,hogy felbontás után hűtve kell tárolni.

Sajnos elfelejtkeztem róla és csak reggel tettem hűtőbe.Lehet tőle valami bajom, ha most eszem belőle?


2014. febr. 19. 15:16
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Ha nincs rajta penész, nem lesz semmi bajod, nem romlott meg.
2014. febr. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%
Ha penészedet be akkor jó még.
2014. febr. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%
A lekvar nem romlik meg.
2014. febr. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%

Már hogyne romolhatna meg, megpenészedhet, sok bolti lekváron rajta van, hogy felbontás után 3 napon belül el kell fogyasztani, gondolom nem véletlenül.


Szerintem nyugodtan ehetsz belőle, pár óra alatt nem romolhatott meg, de meglátod rajta ha valami baja van.

2014. febr. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
47%
Penészes lekvárnak is csak a felső 1cm rétege a rossz.
2014. febr. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
35%

A lekvár a magas cukortartalma miatt nem tud megromlani. A felszínén penész megtelepedhet, de az egy kiskanállal (leszedni a felső 1-3 centit és kukába vele) orvosolható. A penész is csak azért tud megtelepedni rajta, mert felbontás után meg mikor elkezded kanalazni "levet" ereszt, na ebben/ezen telepszik meg a penész.


Nekem pl van olyan lekvár a hűtőben ami szeptemberben lett kibontva és még semmi baja, egyszer kellett penészt leszedni a tetejéről mikor a palacsintázás után kint hagytuk éjszakára de fedő nélkül. (kajakóma beütött) Leszedtük róla, az ízén nem érződik, pont tegnap teszteltem kaláccsal :)

2014. febr. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egy nap alatt szobahőmérsékleten még a "bóti" lekvár sem romlik meg. Ne aggodalmaskodj, semmi bajod nem lesz tőle.
2014. febr. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%
Mind le lettunk pontozva akik megmondtuk az igazat. :) nalam is van a hutoben fel eves lekvar. De volt mar regebbi is. A lekvar nem romlik meg, mint ahogy a mez sem.
2014. febr. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Bolti lekvár hamar megromlik. 3 napig a hűtőn volt, nem lett penészes, de olyan volt, mintha megerjedt volna és a színe is világosabb lett a közepén. Próbáltam a felső réteget leszedni, de az egész olyan volt. Amit itthon csinálunk lekvár az nem romlik meg, pedig nincs agyon cukrozva.
2014. febr. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem, hogy ugyan így jártunk pár hete az erdei gyümölcsös lekvárral, csak az penészes is lett, szintén pár nap alatt.
2014. febr. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!