Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ételpenészt mosás megoldja?

Ételpenészt mosás megoldja?

Figyelt kérdés

Van egy táskám amiben valami kaja maradvány (éppen csak egy kicsi) volt, és hát az elég zöld büdös penészes lett.


Most gondolkozom hogy kimosom, de a mosás után eltünik ez a szag? Mert a sima surolás, vizes kendő stb nem használ, és ami a legrosszabb, mindent befog amit a táskába teszek.



2014. jan. 8. 17:02
 1/10 anonim ***** válasza:
38%
Kuka !!
2014. jan. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
teljesen sosem fog belole kijonni, a sporak mar beettek magukat az anyagba. vegy konnyes bucsut a taskadtol...
2014. jan. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
azért egy mosást megérdemel :(
2014. jan. 8. 18:49
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
mosd ki, szerintem kutya baja sem lesz a táskádnak utána...nem megenni akarod, nem?
2014. jan. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
nem, alig használom csak cuccot hordok benne, de ez a szag... :(
2014. jan. 8. 19:01
 6/10 anonim ***** válasza:
Tunkold be ecettel azt a részt, ahol a penészfolt van. megöli a maradék spórákat. pár nap alatt az ecetszag is elszáll.
2014. jan. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én azt vettem észre, hogy a Sanytolnak a mosószer adalékja kivesz olyan szagokat, amiket más nem. Biztos kémiailag más folyamatok zajlanak le. Az öblítő tartályba rakok egy kupaknyit belőle. De vödörbe áztatva is csinálhatod. Épphogy ellepje a víz a táskát és úgy bele egy kupaknyi. Azért én is előbb az ecettel próbálkoznék, az gondolom van otthon meg egy üvegnyit sem sajnálsz belőle. Ez az adalék kb. 1000Ft.
2014. jan. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
ezt gondolom nagy áruházakban nem lehet kapni, csak kategorizált üzletekben ugye?
2014. jan. 8. 19:45
 9/10 anonim ***** válasza:

mosás

ecet

utána dobd ki a teraszra szellőzni egy hónapot

2014. jan. 11. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Úgy kezdtem hogy kimostam.


Ez már a förtelmes szagot így jelentősen lecsökkentette. Volt a táskának egy olyan része, ahol kevésbé volt "hozzáférhető" még a mosógép számára is.


Az egész táskát átkentem ecettel, főleg azt a részt, ahol nem érte el a mosógép, mert ott még büdi volt. Hagytam 2 napig. (ecetszag már nagyon nincs.)


Most megint mosógépben pörög.

2014. jan. 11. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!