Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mellyek a legolcsóbb élelmisze...

Mellyek a legolcsóbb élelmiszer alapanyagok?

Figyelt kérdés

Gondolok itt pl: Krumpli, hagyma stb

amiből tudnék meleg ételt csinálni, ha esetleg még külön meleg ételeket is irtok azt megköszönném :)



2013. okt. 11. 14:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a liszt, rizs, olaj, kristálycukor, a legolcsóbbak. De ha szinte csak ezeket használsz, az nem túl egészséges hosszú távon. Kérdés, hogy mennyire akarsz lemenni az árral.
2013. okt. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
annyira, hogy még egészségesek legyenek az ételek
2013. okt. 11. 14:45
 3/11 A kérdező kommentje:
tehát nem zsíros kenyér hurkával meg ilyenek :)
2013. okt. 11. 14:46
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

máj : resztelt máj ,rántott máj

tészták :Multik saját márkás tésztái egész jók szoktak lenni:

lencse : lencse főzelék

paprika paradicsom: lecsó

Káposzta : káposztás tészta

kelkáposzta : kelkáposzta főzelék ,rakott kelkáposzta

darált sertés : fasirt ,bolognai

szárnyas aprólék : levesnek ,rizses-tarhonyás húsnak

2013. okt. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Paprikáskrumpli, rizs párolt zöldségekkel, csinálhatsz hozzá valamilyen öntetet is. Igazából ha nem használsz húst, és keveset eszel, akkor elég sok minden kitelik kevés pénzből.


Ha kicsit konkretizálod a kérdést lehet jobban tudunk rá válaszolni.

2013. okt. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Zöldséges rizs olcsóbb/szezonális zöldségekből (télen is mehet bele káposzta - lehet, hogy ezt még nem próbáltam, de rossz nem lehet -, répa, hagyma, én mondjuk nem hagynám ki a borsót sem, nem kell belőle sok, de feldobja). Nagyon finom és kalóriát is igencsak tartalmaz (hiába olcsó a káposzta, pusztán azzal, ugye, nem laksz jól, a zöldségek ár/kalória aránya igen alacsony, persze nem azért szeretjük őket :)). Ennek egyik fajtája a lecsós rizs, de lehet finom szójaszószozni vagy paprikakrémezni is, a curryről nem is beszélve, a lehetőségek száma igen nagy :) Ha van maradék, hűtőben fonnyadozó zöldség, jó felhasználási lehetőség egy ilyen vegyes zöldséges étel. A zöldségcurry különösen elvisel szinte bármit, akár almát, körtét, uborkát is, amiről magamtól nem gondoltam volna, hogy jó bele.


Hasonló lehet igaz a tésztákra, de én nem eszem glutént s nem akarom propagálni sem az ilyesmit. A rizs jobb s olcsóbb (a tojás lehetne szimpatikus a tészta esetében, de ki tudja, mennyit és milyet tesznek bele, inkább ennék olykor külön valami jóféle házit, a tojás roppant értékes és finom étel, ha jó helyről származik).


Kalóriában nem kiemelkedő, de viszonylag laktató és igen kellemes ugye egy-egy egyszerű zöldséges leves...

2013. okt. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor:

tejtermékeknél az a legkifizetődőbb, ha döntően magát a tejet használod. Sok esetben helyettesítheted a tejfölt/tejszínt tejből készült besamellel.

Zsiradékok közül az olaj a legolcsóbb.

"szénhidrátból" a krumpli már nem is olyan olcsó, kg-ra is drágább a liszthez képest és mire megpucolod,azzal is veszítesz belőle. Rizst sokszor látok nagyon olcsón, ott pont fordítva van, 1 kg rizsből több kg kész rizs lesz, tehát arra kell vetíteni az árát. Bab, lencse, sárgaborsó: ezek is egész olcsók. Mirelitből zöldborsót, sárgaborsót lehet egész kedvező áron venni.

Husik körül talán a lapocka az ami ár-érték arányban jó. lehet, hogy van olcsóbb is, de ha a főzési időt vesszük (ami a villany/gázszámlát növeli), akkor mondhatni elég gyorsan készül. Csirkemáj is az olcsóbb ételek közé tartozik. Ezt nem számoltam ki, hogy olcsóbb-e: de én köretnek száraz tészta helyett gyakran csinálok nokedlit, egy adagnyihoz kell kb egy tojás meg pár evőkanál liszt. (gyorsan meg van: mindig annyit csinálok amennyi kell)

Zöldségeknél, gyümölcsöknél az idénygyümölcsöket/zöldségeket érdemes előnyben részesíteni

2013. okt. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem eszem tavasz óta és elfeledkezem róluk, eh. Igen, a hüvelyesek is igen jól állnak, olcsók, finomak, fehérjetartalmuk is jelentős, laktató, többnapra főzhető ételek jöhetnek ki belőlük. Én a zöldséges (finoman répát és karalábét tartalmazó) babérleveles lencselevest szeretem, mustárral és reszelt füstölt sajttal. Utóbbiból nem kell sok, egy kicsi is feldobja ;)

Annak jó, aki a sárgaborsót szereti, ahhoz még liszt sem kell, simán összesűríti magát menet közben :) Több lével, galuskával és répával levest ad, az kevésbé unalmas, mint a sima sárgaborsófőzelék :)

2013. okt. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A zsír olcsóbb és egészségesebb is, mint az olaj.

Akkor tudsz olcsón főzni, ha nagyobb tételben vásárolsz, amikor akciós.

2013. okt. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Az tény, hogy egészségesebb, de nem olcsóbb a zsír: Én negyed kilósakat szoktam látni kétszáz valamennyi Ft-ért jó esetben. Olajból pedig egy literest (tehát a négyszeresét) 350-400 Ft körül már ki lehet fogni
2013. okt. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!