Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A sertéshúsban és marhahúsban...

A sertéshúsban és marhahúsban van glutén és laktóz? És a májban? Csak hozzáértők válaszoljanak!

Figyelt kérdés

2013. szept. 10. 15:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Nincs egyikben sem !!!
2013. szept. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Te tudod, hogy mit kérdezel? A glutén gabonákban van, a laktóz pedig tejcukor tehát a tejben van, ergo se a sertéshúsben sem a marhahúsban nincs! [link]

[link]

2013. szept. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Amit veszel nyers hús,abban nincs,vedd nyugodtan.


de húskészitményekkel már óvatosan,májasban pl van mindkettő,kivéve a gyulai májas,az laktóz és gluténmentes.


Nyers húst vehetsz nyugodtan.

gondolom laktóz és gluténérzékenynek lesz.

Ha leiro hogy mit készitesz belőle,segitünk,hogy mivel kell vigyázni.

(pl rántott húst nem csinálhatsz simán,mert a zsemlemorzsa gluténtartalmú)

2013. szept. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Egyetértek, azért is ütköztem meg kegyetlenül, amikor olyan hirdetést olvasok-hallok, hogy: glutén-mentes virsli-akció!!!!

Akkor mi van abban a virsliben, ami nem glutén-mentes????

2013. szept. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A kérdésben húsról , májról van szó, és nyersnek feltételeztem...amikben egyértelműen nincs egyik sem.

Ha feldolgozott termék érdekli, akkor "csak " annyi dolga van, hogy elolvassa a termék összetevőit, mielőtt megvásárolja.

A feldolgozott termékekben minden istenagara lehet, de, most már nagybetűkkel hirdetik rajtuk, hogy szója, glutén, laktóz, ízfokozó és tartósítószer mentes.Ki-ki ízlése/intolarenciája szerint válogathat.

2013. szept. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Sajnos a termékek nagy részén még mindig nincs feltüntetve nagy betűkkel,hogy van-e benne laktóz vagy sem.

Tejsavópor,tejpor,ezek is laktózt takarnak sokszor.

2013. szept. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,igen,nyershúsra gondoltam!
2013. szept. 14. 12:51
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát a marhahus igen is TILOS ! Én ugyan ugy laktózozom tőle, mint a tejtől !!!
2016. júl. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 laji2 válasza:

Szakértő vagyok.


A készételek EGYIKÉBEN sem szabad bízni, ugyanis (az előírások szerint) bizonyos szint alatt RÁÍRHATÓ a termékre, hogy gluténMENTES, ami pedig nem igaz.

2017. okt. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!