A fagyasztott termékekre miért van ráírva, hogy az egészségem érdekében ne fagyasszam vissza? Mi baj lehet belőle?
Óh, istenem, hogy tudtok ennyi ostobaságot összeírni!
Az a fagyi sem fagyasztható vissza, ami csak víz és 100% mesterséges összetevőkből áll. A tejet, tejszínt tojást tartalmazó jégrém, fagyi kiolvadásakor vad szaporodásba kezdenek a mikróbák. A hússal ugyanez a helyzet.
chuck dorisz akkor baromságot irt,ami már nem csak alanyi jogon ostobaság hanem kimondottan kártékony.hiszen itt egy olyan valaki kérdezett teljes jóhiszeműséggel aki valóban bizonytalan és tudni akar valamit.ez igy helyes.
a válaszod viszont nem segiti a kérdezőt az eligazodásban-és te nem vetted a fáradságot arra,hogy legalább utána olvass-hanem itt nyomod az butaságot.nem "túllihegés"hanem komoly dolog,hogy amit egyszer kiengedünk a fagyasztásból azt ujra csak akkor szabad lefagyasztani ha valaminek elkészitettük készétel lett belőle.ha végképp muszáj egy részét megtartani fagyasztva-akkor egy fél óra alatt kienged annyira,hogy valahogyan leválaszd azt az adagot ami kell-de viszont nem engedett fel teljesen -igy vissza is lehet rakni-ez nem okoz semmit-mert fagyott maradt a cucc.
Azért nem lehet visszafagyasztani, mert a húsban vannak mikróbák (nem csak bakteriumok) ezek egy resze csak bomlasztja a húst, (ne menjünk bele a z érlelésbe, pácolásba...stb), de van amelyik toxikus.
Minden húsban van ilyen mikrőba is, de bizonyos mikróbaszám alatt nem betegít.
Ha egy már lefagyasztott húst elolvasztasz, akkor ezek a mikróbk mire killvad a hus elkezdenek szaporodni, ez a hőmérséklet kedvez bizonyos toxikus mikróbáknak különösen.
Ha ezek után nem hőkezeled, hanem visszafagyasztod, akkor csk hibernálid ezeket a z elszaporodott mikróbakat, madj mikor újra kiolvad, már a hőkezelés sem fog tudni annyit elpusztítati, hogy ne legyen belőle vaj.
Természetesen nem mindig okoz gondot, de a gyártó nem vállalja a felelősséget.
Gonolom mindenki tudja, ogy a pulton sosem ovasztunk ki hust mert veszélyes.
Vagy a hűtőbentárolva olvasztunk, vagy fagyosan kerül az ételbe (húsleveshez lehet fagyosan is feltenni dőni pl) vagy pedig a mikroban.
Az első esetben 5 c fok öleli körbe az olvadó húst, a másik esetben pedig túl gyorsan következik be az olvadás, hogy gondot okozzon, míg a pulin kívülről akár a 25 fok is éri, a teljes olvadáshoz több óra is kell... Gondoljuk csak végig...
Zöldségek eseteben pedig a felolvadó termeg sérülhet, hiszen a sejteket a jégkristályok átszakíthatják...visszafagyasztva majd újraolvasztva egy "plöztyöt" kaphatunk, plusz a húsnál leírtak is igazak...
Teljesség igenye nélkül, hatköznapira fordítva, ezért nem lehet
(Bocs ha hibás, nem enegdi javítani:s)
Ez egy ökölszabály élelmiszer biztonságos kezelése - nincs tekintettel arra konkrétan miről van szó.
Olyasmi, hogy ha leejtetted a földre a kaját ne edd meg.
Vagy moss evés előtt kezet.
Nem foglalkozik vele milyen a kezed, csak azzal hogy milyen lehet.
Nem foglalkozik vele mi volt a földön ahová esett csak hogy mi lehet.
Mert megvizsgálni, hogy csakugyan ok van-e kezet mosni, földreesett kaját nem megenni, illetve visszafagyasztott kaja megfőzése fog-e problémát okozni túl drága ahhoz, hogy érdemes legyen. Mikrobiológiai vizsgálat kellene hozzá.
Viszont a kockázatnövekedés elég jelentős ahhoz, hogy ne érje meg. Az ökölszabályt ismerve a betartaása nem olyan nehéz: ne olvaszd ki, ha nem eszed meg.
Azon ritka esetekben amikor mégis elvéted - összességében nem szenvedsz el túl nagy veszteséget, ha kidobod.
Egyébként - én sem feltétlenül tartom be - de mérvadó abban az értelemben, hogy igyekszem elkerülni a helyzetet.
Nem minden kaja viselkedik egyformán más a növényi erdetű kaja, más a húsféle, más a nyers más a félig feldolgozott.
A többi szerencse is.
A főzés segíthet elpsuztítani az elszaporodott kórokozókat, de nem mindig a kórokozók okozzák a bajt, hanem esetleg a toxinok amit közben termeltek.
Veszélyes élelmiszer-megromlás van ezerféle, ennek ellenére ritkán következik be. De a ritka mégis elég gyakori ahhoz, hogy az ember igyekezzen kerülni a visszafagyasztást.
Alapvetően nincs steril élelmiszer. A kórokozók jellemzően mértani haladvány szerint szaporodnak ha kedvezőek a körülmények - kiolvasztás, meleg - hirtelen ugrásszerűen szaporodnak el veszélyes mértékben.
A fagyasztás deaktiválja őket talán, de nem öli meg a következő kiolvasztáskor más elszaporodott állapotról szaporodnak tovább. Nem tudható vizsgálódás nélkül hol tart a folyamat - veszélyes-e vagy nem. Lutri.
Erről szól a történet.
Ha százszor megússzuk is a szalmonellát, botulizmust és 101-edszerre kapjuk csak be - nem érte meg.
ne vedd félvállról a veszélyt kerüld - ha néha bevállalod is.
kova1963 gratulálok a tömör szuper megfogalmazáshoz.
aki eddig kételkedett volna és vagánykodna-mostantól ért mindent.
köszönet-ez szép munka volt!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!