Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Milyen üzletekben lehet ehető...

Macsek0824 kérdése:

Milyen üzletekben lehet ehető ételfestéket venni fondant színezéshez?

Figyelt kérdés

Tortát szeretnék készíteni a gyerekeknek, de nem tudom, hogy hol lehet kapni ehhez való ételfestéket. Fondant-tal lesz bevonva a torta, ahhoz kellene.

Nem készítettem még fondant-tal tortát, ezért a másik kérdésem az lenne, hogy a 3. lap piskótára, pontosan a fondant alá lehet-e kenni még egy réteg krémet?

Ha igen, nem csúszik le róla a fondant?

Ha nem, akkor elég ízes lesz 2 réteg krémmel is? :)


Előre is köszönöm. :)



2013. aug. 20. 18:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Én interneten szoktam ételfestéket rendelni. A fondant alá nem szoktam krémet kenni.
2013. aug. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És úgy is elég ízes a torta?
2013. aug. 20. 18:37
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, úgy is finom.
2013. aug. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én akárhányszor láttam fondant-al dolgozni cukrászt vagy bárkit. Mindig körbe lekente krémmel a tortát. Berakod a hűtőbe, hogy picit megkeményedjen a krém és utána beborítod a fondant-al. Sokkal tartósabb lesz, meg ahhoz könnyebben odaragad, mint a sima piskótához.
2013. aug. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, sokat segítettetek! :))
2013. aug. 20. 18:49
 6/7 anonim ***** válasza:
Fondant alá kell valamilyen krém vagy átpasszírozott lekvár. Csak a vajas krémek jók alá, a pudingos és tejszínes krém oldja a fondantot, erre vigyázz. A Tescoban láttam már ételfestéket, a többi nagyáruházat nem tudom. Sok sikert a tortához!
2013. aug. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A tortát be kell kenni krémmel.Legjobba vajkrém, de a főzött krémmel kikavart vakrém is jó, én legalábbis azzal kenem körbe (mindig olyannal amilyennel a tortát betöltöm) A tejszín viszont nem jó. Ahogy előttem is írták ki kell dermeszteni bevonás előtt a betöltött és lekent tortát.

Folyélony ételfestéket valóban vásárolhatsz Tescoban, vagy nagyobb boltokban, de a szilas ételfesték még a kisebb boltokban is van manapság. Ezekkel a színezőkkel a kész fondantot csak pasztell színűre színezheted, mert nagyobb mennyiségtől a fondant meglágyulna. Ha erősebb színt szeretnél akkor azt a fondant készítésekor a folyadékba beleszámolva kell hozzá adni. Gél és por állagú festéket, ami igazán jó a fondanthoz neten vásárolhatsz, vagy cukrász ellátó boltokban. (sajnos nagyon ritka, néhány nagyvárosban van csak)

2013. aug. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!