Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A sargabarack szaritott...

A sargabarack szaritott magjanak elfogyasztasa karos vagy nem az egeszsegre?

Figyelt kérdés
Hallottam hogy nem ajanlatos megenni, meg az ellenkezojet is, allitolag segit a rakmegelozesben.

#egészség #mag #sargabarack
2013. júl. 13. 23:35
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
1-2-től nem lesz semmi bajod, de cián van benne, szóval nem tanácsos nagy adagban fogyasztani. Én inkább hanyagolnám, és magát a gyümölcsöt enném.
2013. júl. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 acelsziv ***** válasza:

ez a "cián van benne" egy hatalmas ostobaság.

A laetril - vagy b17 vitamin - valóban egy cianid vegyület, ami akkor lenne halálos az emberre nézve, ha nem lenne más vegyülethez kötve. Mint a konyhasóban a klór. Sóként nélkülözhetetlen, önmagában halálos.

A barackmagban rengeteg nagyon fontos anyag és b17 vitamin van, ami gátolja a daganatos sejtek kialakulását.

[link]

2013. júl. 14. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Erdekes mennyire homlokegyenest ellentmondo nezetek vannak egy dologrol... Mindkettovel talalkoztam, nalam a masodik valasz a nyero, koszonom.
2013. júl. 14. 01:44
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Fogalmam sincs, mi van benne és mi nincs.

Az biztos, hogy gyermek-koromban minden sárgabarack-magot napon megszárítottunk, és szépen-lassan elfogyott az összes. Pedig raktunk el belőle télire nemcsak befőttként, de lekvárként is kismilliót.

Íme, elmúltam már 60 éves, mégis itt vagyok, és ráadásul egészségesen élem napjaimat! :))))

2013. júl. 14. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"valóban egy cianid vegyület, ami akkor lenne halálos az emberre nézve, ha nem lenne más vegyülethez kötve" Ja, csak rohadtul nincs hozzákötve amikor megeszed! Nem kéne elfelejtkezni arról az enzimről, ami fizikai sérülés hatására lehasít egy cinaid molekulát, márpedig ez töténik. A prunus nemzettségre amúgy is jellemző ez a fajta védekezési módszer, így nemcsak a baracknál, de lmánál, szilvánál, vagy hírhedten a mandulánál előfurdul, de máshol, pl a lennél is ez van. ezek nyers fogyasztása nem ajánlott, vagy max kis menyiségben. Tehát ha egy növényben ilyen, un. cinaogén-glikozid molekula van, akkor 100%, hogy enzim is van melette ami hasít és kapod a ciánhidrogént.

Annak, hogy az előző nem halt meg tőle az az egyszerű oka, hogy a szülei figyelmeztették a mértékeltességre. Engem legalábbis annó nagyanyám figyelmeztett, és ugyebár a méreg hatása nagyban függ attől, hogy mennyivel érintekzünk. Erre szokták azt mondani, hogy "mennyiség tesz ia mérget". Kis mennyiség még nem csinál gondot. Egyébként befőzni valóban célszerű, hiszen az enzim fehérje, és a fehérjék hő hatására kicsapódnak -lásd tojásfőzés- és elvesztik működőképességük.

2013. júl. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 acelsziv ***** válasza:
5 -ös: forrást is mellékelnél hozzá? Mert így eléggé hiteltelen.
2013. júl. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2013. júl. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 acelsziv ***** válasza:

Talán egy magyar nyelvű és hozzáállásában kevésbé szélsőséges anyag jobb lenne. Mert azt a wiki oldalt amerikaiak szerkesztették, akik betiltatták a Laetrilt. Mellesleg amerikában konkrétan törvény tiltja a rák gyógyítását. Ez nem vicc. Kezelgetni lehet sugárral vagy kemóval, de gyógyultnak általában senkit nem nyilvánítanak még 5 év után sem. De ha bárki bármilyen módon azt állítja, hogy ő ezzel és ezzel a módszerrel gyógyítani képes a rákot - főleg, ha meg is teszi - azt börtönbe záratják. A gyógyszergyáraknak a méregdrága kemó miatt aranybánya a rák. Nem engedhetnek meg egy olyan szert - mint a Laetril - hogy jelen legyen a piacon.

ja, és az oldal

[link]

2013. júl. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát igen, egy kocsmai pultos összetákolt weblapja és egy családorvos szakorvosjelölt laikusoknak szóló cikke nyilván hitelesebb forrásnak számít a hivatkozásokkal bőven ellátott Wikipédia bejegyzésnél. :)

De ha ragaszkodsz a magyar nyelvhez, akkor tessék:

[link]

2013. júl. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!