Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A spejzban lévő pár karton...

A spejzban lévő pár karton tartós tej és tojás átvészelheti-e a hőséget? A spejzban is 30 fok van.

Figyelt kérdés
Sajnos tele van a hűtőszekrény. Próbáljak 1-2 dobozt betuszkolni, hogy megmentsem vagy már fölösleges? Vagy kibírja a 30fokot?

2013. jún. 22. 13:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A tej nekem is a meleg spejzban van, és kibirja. A tojásban nem vagyok biztos, azt én mindig a hűtőben tartom.
2013. jún. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A tej simán kibírja, pasztőrözve van.

Viszont tojást még akkor sem tartanék a hűtőn kívül, ha nincs kánikula.

2013. jún. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igazuk van a többieknek, az uht tej kibírja. inkább egy két doboz tojást tuszkolj be, ha lehet:)
2013. jún. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%

UHT tej eláll a világ végéig, szinte már nincs benne semmi, ami romlani tudna. :D

De tojást hűtőn kívül? Az kuka, még télen se árt hűtőbe tenni. Ilyen időben szerintem már megfőtt magától.

2013. jún. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%
Ne hallgass az előttem szólókra. A házi tojás hetekig eláll hűtőn kívül is. Neekem mindig százával állt a speizban, mire eladtam, sohasem romlott meg.
2013. júl. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%
Miquel honnan tudod, hogy nem volt romlott a tojás ha eladtad? Lehet, hogy nagyon sokan szidtak a záptojás miatt.
2013. júl. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Na EZÉRT nem veszek házi tojást. Ki tudja, mikori... Állandóan volt közte egy-két büdös. Inkább veszem a boltit, aminek nem olyan szép a sárgája, és drágább is, de tuti friss.
2013. júl. 14. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
46%
Onnan tudom, hogy állandó vevőköröm volt, és sosem panaszkodtak. Amikor csak mentem, mindig alig vártak, pedig valamivel drágábban adtam, mint a tesco. De én (igaz, 50 éve) falun nevelkedtem, és öreganyámnál is láttam, hogyan tárolja a tojást (heggyel lefelé) hetekig. De gondolj csak bele. MIt is csinál a tyúk? Letojik vagy húsz tojást, aztán ráül, és kekölti. Szerinted ő a hűtőben tárolja addig?
2013. júl. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!