Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Jártál már úgy, hogy valamilye...

Jártál már úgy, hogy valamilyen élelmiszer (márka fajta) korábbi jó minősége annyit romlott, hogy csalódtál benne? Mi volt az és mi volt a megfigyelésed? Mire cserélted le?

Figyelt kérdés

2023. nov. 12. 22:11
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
Hát mondjuk mindig azt mondtam, hogy amire jó lenne az egységes piac pont arra, hogy ilyeneket lehessen szabályozni. Mondjuk megadva 3 féle tejföl nagyságot és attól nem lehet eltérni. És akkor nincs ez a trükközés a porciózással!
2023. nov. 14. 00:09
 22/30 anonim ***** válasza:
57%
#21: Ha szigorúan veszed pl. a tejföl nagysággal nincs trükközés, hiszen pontosan rá van írva, hogy mennyi az annyi. Figyelni kell(ene) az ilyenekre és kész. Az élelmiszerek összetevői már más, az macerásabb.
2023. nov. 14. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
22. Shrinkflation-ra vagy zsugorflációra gondoltam mint trükközés. De az egységes méretezésnek is látnám előnyét pl. boroknál sokkal inkább működik.
2023. nov. 14. 07:46
 24/30 Katona Dius ***** válasza:
89%
Én húsokkal jártam így mostanában. Teljesen mindegy, hogy hentesnél vagy LIDL/Penny/Spar-ban veszem. Nyár közepe óta tök mindegy hol veszek csirkemellet, mindenhol büdös, valamennyire el is van színeződve. Le is szoktam róla, kb havonta teszek egy próbát fél kilóval, de az elmúlt hónapokban MINDIG így jártam. Nem tudom, mit csesznek el vele, de már nagyon unom, hogy sehol sem tudok friss csirkemellett venni.
2023. nov. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
42%
Valoban nincs trukkozes, hisz minden fel van tuntetve, meg a kilos ar is. Hulyenek lenni meg mindenkinek jogaban all... ha nem figyel, melyik termek mekkora kiszerelesu, az az o baja.
2023. nov. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
63%

"Valoban nincs trukkozes, hisz minden fel van tuntetve, meg a kilos ar is. Hulyenek lenni meg mindenkinek jogaban all... ha nem figyel, melyik termek mekkora kiszerelesu, az az o baja"


A vásárló tudatos megtévesztése viszont létezik, és gyakori.


Az élelmiszer cégek nem a te jólétedért vannak, hanem, hogy nyereséget termeljenek, és ha erre van lehetõség, pofátlanul meg is teszik.


Az áltag vásárló NEM vezet összehasonlító a termékek kiszerelésének/árának alakulásáról amikor boltba megy.

Ennek nem kellene normálisnak lenni.

2023. nov. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

Ezt én is így látom. Örülök nem vagyok egyedül vele.

Egy bírósági ülésre, vagy állás interjúra, üzleti megbeszélésre a legélesebb aggyal és tudatossággal menjen el az ember, de bevásárlásnál nem elvárható, hogy mindig szemfüles legyen és rendőrségi nyomozót játsszon a vásárló. Hadd lehessek már jóhiszemű a gyártók és kereskedők felé, amelyekre bízom magam a termékeik fogyasztásával. Oh milyen naivitás tudom...

2023. nov. 15. 19:04
 28/30 anonim ***** válasza:
37%
Na jol van, de kerdem en, hol van mar ilyen, hogy rabizhatod magad a johiszemisegre? :D Lassan a kakilashoz is 10 oldalas ASZF-eket kell eldogadnod...
2023. nov. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
39%

28, ezért vannak élelmiszer minõségi szabályok, törvényesítve.


Ha ezeket kiveszik kb az lesz mint a Viktoriánus korban, hogy krétaport kevernek a kenyérbe, meg a romlott tejet boraxal próbálták "megjavítani"... aztán sokan belehalnak.


Márpedig az ilyen próbálkozások vannak, és a cégek úgy tálalják, hogy "szabadság" lesz, meg választék.

Ezért kell a fogyasztóvédelem, és a ezek a szabályozások.

2023. nov. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
65%
Igen egyébként én is észrevettem,hogy se szárnyat ,se nyakat, semmilyen húst nem lehet venni,mert büdös ,legalábbis utolsó előtti stádiumban van...gusztustalan!!!
2023. nov. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!