Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Jártál már úgy, hogy valamilye...

Jártál már úgy, hogy valamilyen élelmiszer (márka fajta) korábbi jó minősége annyit romlott, hogy csalódtál benne? Mi volt az és mi volt a megfigyelésed? Mire cserélted le?

Figyelt kérdés

2023. nov. 12. 22:11
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
91%
Tolle sajt. Még kb. egy éve a vállalhatóbb trappisták között volt, most meg kb. mint a radírgumi állagra, és ízre is nulla.
2023. nov. 13. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
81%
Happy rice rizstej katasztrófa lett manapság,a Lidl-s mustár is sokat romlott.Lehetne sorolni hosszan a forinttal kezdve.
2023. nov. 13. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
Ha annyira esett volna a fogyasztása a Nesquiknek a minőségromlás miatt hidd el változtattak volna. Pusztán üzleti érdekből tuti jobban kijönnek.
2023. nov. 13. 08:09
 14/30 anonim ***** válasza:
88%
Hidd el, a Nesquicknek a magyar megrendelés nem igazán komoly mennyiség
2023. nov. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
14. Akkor meg miért csak itthon a minőség csökkentés? Nem mindegy nekik mivel kis tétel? Ha EU szerte csökkenne a minőség és elpártolnának a fogyasztók akkor hidd el változtatnának. Csak az itthoni piacra gyengébb árút forgalmazni EU szerte meg a rendeset? hmm
2023. nov. 13. 09:38
 16/30 anonim ***** válasza:
#6 "és"-t akartam írni, csak mobilról voltam és elgépeltem.
2023. nov. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
78%

15-ös: MO-ra olyat szállítanak, amit a kereskedelem (nagyker) rendel, az összetételre nézve! Ha kevesebb cukorral, egyébbel kérik, akkor úgy szállítják. A gond csak az, hogy akik rendelik, azok nem feltétlen a közizlés alapján teszik.

Ez kb oylan, mint hogy újabban az üdítök többségét cukor helyett édesítöszerrel forgalmazzák és nem azért, mert az embereknek így tetszik, hanem gazdasági vagy esetleg elvi okokból.

2023. nov. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
84%
Kinga főzőkolbász. Mindig volt a fagyóban,de kb. az utolsó 3 alkalommal amikor vettem mintha le lett volna "butítva" :-/
2023. nov. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
67%
Hat mindenki sporol. Az elelmiszereknel a silanyabb alapanyagokkal es a zsugorflacioval (pl. 1 kg helyett 900 g) lehet sporolni.
2023. nov. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
87%

“ Akkor meg miért csak itthon a minőség csökkentés? ”



Én lassan 10 éve UKben élek, itt is észrevehetõ.

Itt Shrinkflation -nek hívják, azt, amikor a termékek összemennek.


És bizony itt is mennek össze a a csomagolások, illetve úgy vannak kialakítva, hogy ne vedd észre, hogy kevesebbet kapsz.


A Pringles doboz pl csak 2/3ig van tele. Régen 200 g volt benne, most asszem már csak 165 gramm.

A Müller light joghurt 175 gramm helyett csak 160, de magasabb talpa van a pohárnak.

Az Areo buborékos csokiban több a levegô, 120 helyett már csak 90 gramm.

A Philadelphia krémsajt 200 g helyett 165 gramm


A régi WC papír guriga amit találtunk a fürdôszoba szekrény alatt, magasabb volt, mint amit most vettünk.


Magnum jégkrém gyerekként a 90es években a fotókon szép nagy. Amit most lehet kapni, az egy felnôtt szájába egy falatként belefér.



És az összetevôkkel is tuti trükköznek, csak erre nincs bizonyítékom.

2023. nov. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!