Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Szerintetek se jó rengetegszer...

Szerintetek se jó rengetegszer használt olajbaan vagy zsírban sütni?

Figyelt kérdés
Anyám nem fogja fel, már amikor melegíti a zsírt, ordénáré bűz van. Legalább 10-szer biztos használta, ha nem többször. Meg az olajat is, kb. 20-30 alkalommal süt benne valamit, de akkor még azt öntözi rá kajákra, amibe olajat önt, mert nehogy már újat. De ami még ezek után megmaradt az megy, a megpiroslott,.megégett sült halas edénybe, mert azt évekig használja, amíg tart és amit nem szív magába, azt aztán nem dobjuk ki. És képzelhetitek mekkora bűz van ezektől, mikor melegíti ezeket irdatlan bűz lesz a házban. A másik, hogy ez minden csak nem egészséges szerintem.
2023. nov. 7. 14:02
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
jóvan
2023. nov. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Hát mondjuk az már túlzás!
2023. nov. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
58%
Legalább szűrje le két sütés között, mert a rántás benne úszó morzsái azok a durván rákkeltőek. Ld. cikk, amit küldtem előbb.
2023. nov. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 harebell ***** válasza:
55%
Kétszer, nagyon maximum háromszor én is szoktam, de az már ritka. Ha nem égett le semmi, akkor átszűrve ennyi még szerintem belefér. Ennél többszöri sütésnél a használt olaj (akármennyire tisztának tűnik) sajnos már büdös is, ízre is rossz és egészségtelen is.
2023. nov. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%

éttermek meg b#zdmeg 500-600-szor használják újra aztán mégis mosolygva zabálod

sok a műhiszti, unalmas már

2023. nov. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
15#, attól mert az éttermek leszarják, még nincs igazuk. Persze, nem másnap lesz az ember rákos, és ezek össze is adódnak, de azért nem annyira szoktunk örülni, amikor mégis.
2023. nov. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
51%
Segíts neki annyit hogy kiöntöd a régi használt olajat és vegyél neki mindig frisset.
2023. nov. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Van itthon rengeteg olaj,.de ő akkor is csak azt használja. Bezavarodik és patáliát rendezne, ha akár eggy cseppptől is megszabadulsz.
2023. nov. 8. 10:58
 19/19 anonim ***** válasza:
47%
De azért kategorizálva van pl a rántott húsosba szokott sült krumplit is - ez csodálatos. Ja, nem, a legbutább szokások egyike, amikor a kétfélét össze-vissza süti, és DE átveszi az ízét, max ő nem érzi.
2023. nov. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!