Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Bontatlan ruszli lejárt...

Bontatlan ruszli lejárt 1hónapja,meg lehet még enni?

Figyelt kérdés
2023. júl. 13. 21:38
 1/10 anonim ***** válasza:
35%
NEM !!!!
2023. júl. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
29%
Nem enném meg a helyedben, lásd halott biztonsági őr, azért az mégis csak hús, úgy tudom a hal eleve macerás ilyen szempontból.
2023. júl. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
A konzerv kaja jóval tovább eláll, mint a hivatalos lejárati ideje, szóval nyugodtan megeheted, semmi bajod nem lesz tőle!
2023. júl. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
35%
Én simán megeszem a 6 hónapja romlott termékeket is, max nem olyan élénk az íze mint frissen de sosem volt bajom tőlük
2023. júl. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%
Tobb evig jo konzerv? Akkor nyilvan, ez csak egy szavatolt idopont, meg nekem lelektani hatar. A konzerv vagy befottesuveges cucc szempontjabol mindegy, mi van benne.
2023. júl. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%

És még mindig újra, és újra előjön ez a kérdés.

A szavatossági idő a kereskedelmi forgalomba hozhatóság dátuma.

A szavatossági idő lejárta után tilos azt kereskedelmi forgalomban eladni, de pl nem tilos elajándékozni, adományozni.

A lejárt szavatossági idő nem azt jelenti, hogy az emberi fogyasztásra alkalmatlan, aki úgy gondolja, dobja ki, de még a NÉBIH-nek is van rá ajánlása, hogy a szavatosság lejárta után meddig fogyaszthatóak a különböző élelmiszerek.

Akár az ajánlás lejárta után is, pl a méz (ha az valóban méz) soha nem romlik meg, a zárt konzervek meg éveken keresztül őrzik a minőségüket, ha nem jut be a dobozba levegő (oxigén)

[link]

2023. júl. 14. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
14%
Add a macskáknak:)
2023. júl. 14. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
87%
Semmi baja.
2023. júl. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
57%

Attól függ.

Ha a napon állt akkor nem.

2023. júl. 17. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

2: a hal az nem hús.


Amúgy nem tudom, lehet a ruszlinak is jót tesz a megromlás, mint a surstrommingnak.

júl. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!