Mikor kezdett elterjedni a világban ez a nagyarányú tésztafogyasztás? Olasz kínai indiai ételeknek fele legalább liszt.
Az ősi civilizációk felemelkedésének első lépése volt, hogy megtanulták a mezőgazdálkodás alapjait, és sokszor több volt a termés, mint amit elfogyasztottak. Azokban az ősi civilizációkban már a gabona az egyik alapvető táplálék, az lett a kereskedelem beindítója is.
Tehát, ha úgy nézzük, vannak olyan területek, hogy már legalább 5ezer éve fontos része a gabona az élelmezésnek, volt idő kialakítani a különböző tészta féléket.
A nomádok, félnomádok, vadászó gyűjtögető életmódot folytató népek azért ettek kevesebb tésztát, mert nem termeltek gabonát, nem letelepedett életmódot folytattak, vándoroltak, csak időszakosan telepedtek le.
#2
A növényeknek is van szénhidráttartalma, csak van amelyiknek minimális.
#2#
A kérdés arra vonatkozott, mikor kezdett a tészta fogyasztás elterjedni, és annak a gyökerei bizony évezredekre nyúlnak vissza, mégha nem is a ma ismert tészta féléket ették.
Az, hogy mi is volt akkoriban egészségesebb táplálkozás, lényegtelen, annyira kevesen élték meg azt a kort, hogy a sok szénhidrát problémákat okozzon, a kutatások szerint az átlag életkor nem érte el a 30 évet sem.
A háborúk, betegségek mellett nem kevés áldozatot szedett az éhínség sem, pontosan az lehetett, ami a letelepedés, földművelés felé irányította az akkori emberiséget, hogy tervezhetőbbé vált az élet a gazdálkodással.
Nem véletlen az sem, hol is művelték a földeket, közös jellemző, hogy a folyók közelében (Tigris, Eufrátesz, Nílus). Azon nincs vita, hogy nem csak előnyei, de hátrányai is voltak a kis területen összezsúfolódott közösségekben élni, de azért fejlődött tovább az az életforma, mert az volt a kisebbik rossz.
Nem az egészséges táplálkozásról elmélkedtek, örültek, ha volt mit enni, és a folyók közelében letelepedett csoportoknak az állattartás is könnyebb volt, mint a sivatagban, félsivatagban vándorlóknak.
7. Nem mindegy hogy várható élettartam vagy élethossz, valamint hogy miért halt meg: erőszak, háború, betegség, halva születés, gyermek halandóság?
Aki viszont életben maradt felnőtt korára a természetes halandósága közel hasonló volt a mostani emberével, úgy hogy betegségekben nem szenvedett.
6-os, a lisztnek semmi köze az egészséges életmódhoz.
Az olaszok pl messze sokkal egészégesebbek, mint mi, akik zsírt zsírral eszünk, saláta nulla, gyümölcs alig, és még sorolhatnám.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!