Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Miért van az hogy az országban...

Miért van az hogy az országban sehol nem lehet megfelelő minőségű és eltartharóságú virslit kapni?

Figyelt kérdés
2022. júl. 10. 04:48
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Hozzátenném nem mai probléma ez. Csak nem irtak róla. A 80-as 90-es években még tudtam venni megfelelö virslit, mert akkor volt az üzletekben.
2022. júl. 10. 04:50
 2/27 anonim ***** válasza:
93%

Én elég sok élelmiszerrel dolgozom, de a '80-as '90-es évekhez képest virsliből szerintem kimondottan jobb lett a felhozatal!

Még saját márkásak közt is vannak jó minőségűek, jobbak, mint anno, márkásak közt meg igazán kiváló minőségűek vannak!

Ami az eltarthatóságot illeti, az annyi, amennyi.

Fokozni régen is csak úgy lehetett, ha több volt benne a tartósító, mint a hús. Úgyhogy ehhez nem kéne annyira ragaszkodni...

2022. júl. 10. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Pedig 2-es az eltarthatóság az nagyon fontos, ha az ember munkából él, nem nem naponta jár vásárolni. Én is így vagyok ezzel heti 1 max. 2 alkalommal van élelmiszer vásárlás, és ha azonnal nem fogyasztom el az adott terméket, a maradék felbontva nem bírja ki a hütőben. Régen, azért emlegettem a 80-as 90-es éveket, nem volt ilyen probléna, és ízben szerintem azok jobbak voltak.
2022. júl. 10. 06:47
 4/27 anonim ***** válasza:
94%
A hűtőd rendesen hűt? Bontás után tedd a maradékot a fagyasztóba.
2022. júl. 10. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
91%
Már hogyne lenne megfelelő minőségűt kapni. Az eltarthatóságot nem tudom, virslinél nálam az nem szempont, nem hetek múlva akarom megenni, ha veszek.
2022. júl. 10. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
90%
Nincs olyan virsli, ami ne bírná ki 3-4 napig a hűtőben felbontas után. De szerintem még az egyy hetet is akár.
2022. júl. 10. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
87%

Elöször is "magas hústartalmú" virslit kell venni (habár ez a megnevezés eleve nonsense - a virslinek normál helyen legalabb 75-80% húst illene tartalmazni, csak MO-on divat a majdnem húsmentes), az normális monöség.

Másodszor sima hütöben napokig el kell állnia, ha nem az eredeti csomagolásba nyomkodod vissza, hanem kiteszed egy tányérra.

Harmadszor, ha mégsem áll ell, akkkor szerezz be egy hütöhöméröt, mert feltehetöen nem müködik rendesen a hütöd.

Ötödször az is megoldás lehet, ha a megkezdett csomagból a virsliket beteszed egyenként - vagy amennyit egyszerre megeszel - a fagyasztóba, felhasználás elött egy órábal böven elég levenni.

2022. júl. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
94%
Lehet.
2022. júl. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
95%

Rengeteg olyan virsli van ami kifejezetten finom és simán kibír 1 hetet a hűtőben, ha felbontod. De legrosszabb esetben felbontod és lefagyasztod. Étkezés előtt pedig kiolvasztod és megfőzöd picit forró vízben. Nem lesz semmi baja sem ízre sem pedig állagra. A magas hústartalom az ami számít és a megfelelő hőkezelés. Virslit lehet főzni és sütni is. Attól függ, hogy melyik áll neki jó, hogy milyen a bőre. Például frankfurtit nem igen jó sütni.



Említek pár olyan virslit ami nagyon jó minőségű:

Wiesbauer Prémium Bécsi virsli

Sága Royal - Füstölt sertésvirsli juhbélben (Nekem ez a kedvencem)

Pikok - Bécsi Roppanós virsli

Regnum - Jugbeles Virsli


Illetve, hogy egy olcsóbb kategóriát is említsek:


Lehet kapni Tescoban ilyen kimérős virslit. Van egy vékony ehető bőre ami egészen finom. Nem tudom, hogy milyen márka, de füstölt sertésrudacska néven fut.

2022. júl. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Pár éves a hűtő minden mást jól hűt. A virsliket viszont vagy 1.5 kg-os csomagban árulják, ami egy embernek nagyon sok, vagy olyan kevés kis nyanvadt adagokban amiért kár pénzt kiadni... Illetve a szokásos dilemma ha nem akarok 3 napon át minden vacsorára virslit enni, akkor nem veszek inkább, mert felbontás után még 1.5 napot sem bírnak...
2022. júl. 10. 09:28
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!