Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ennétek ilyen módon termesztet...

Ennétek ilyen módon termesztett burgonyát?

Figyelt kérdés

Mi a véleményetek erről?

Mert én személy szerint ellenzem.

Ezekről van szó:

[link]


[link]


2021. okt. 9. 16:37
1 2 3 4 5
 31/41 A kérdező kommentje:

Képzeld el mértem! És képzeld el én is tanyán élek! Na és akkor mi van? Attól hogy tanyán laksz még lehet az egész beton!

Amúgy gazdálkodsz is azon a tanyán vagy megint egy hülye vagy aki azt hitte hogy vidéken olcsó az élet és ezzel egy hungarikumot tesz tönkre!?

2021. okt. 9. 20:58
 32/41 anonim ***** válasza:
75%
Troll
2021. okt. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 A kérdező kommentje:
Miből gondolod?
2021. okt. 9. 21:06
 34/41 anonim ***** válasza:
84%
Kérdező, tudsz egyetlen értelmes érvet is mondani, amivel egy darab földben termett krumpli jobb lenne a linkedben termettektől?
2021. okt. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
75%

A burgonya íze a felszívott tápanyagoktól, mikro és makroelemektől, ásványi sóktól olyan, amilyen. A különbség csak annyi, hogy ez nem földbeb, vizes földben, hanem simán vízben van.


Mint amikor iskolában babot csíráztattál nedves vattában.

A természetben sincs nedves vatta...

Ezer ilyen zöldség van, amit így termesztenek.


Sőt, pl. az akvapónia erre épül, ott egy vízi élővilágot alakítanak ki, gyakorlatilag azok trágyázzák a vizet, a növényeket pedig vagy ugyanígy termesztik abban a vízben, vagy valami erősen nedvszívó, könnyű, égetett agyag granulátumba ültetik el. Mivel az nem koszol, nem mocskos, nem hord vissza a halakhoz, (rákokhoz, stb) semmi szennyezőt a földből.


https://www.youtube.com/watch?v=XKySdIXZiMo


2:45-től.


Itt a talaj gyakorlatilag azért kell, hogy szilárdan megálljon a növény, gyakorlatilag a föld is csak ennyit csinálna.

De ha az égetett agyagot is kivonjuk a képletből, és megoldjuk, hogy stabilan álljon a növény, és csak a gyökere kerüljön vízbe, úgy is működik.


De gondolom úgyse lehet meggyőzni, hiszen az eddigi válaszolóknak se sikerült, úgyhogy a kérdésedre a válasz, igen, ennék, meg rajtad kívül mindenki más is.

2021. okt. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
87%
Gondolom te is olyan vagy, mint akik az 5G tornyokat égetik, mert képtelenek megérteni a működését.
2021. okt. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
100%
A földnek semmi szerepe nincsen a beltartalmat illetően. Ha engem eltemetnél és úgy kanalaznád a számba az ételt, akkor is pontosan ugyanolyan hatással lenne a szervezetemre. A krumpli is ugyanígy fejlődik a nem megszokott környezetben. A tápanyagok a lényeg, amiket felszív...
2021. okt. 29. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
100%
És egyébként látszik, hogy még nem láttál közelről krumplit, mert az föld alatt tettem. Nem tudom te hogyan termesztetted, hogy nálad a kertben napfény érte.
2021. okt. 29. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
100%
Én megkóstolnám.
2021. nov. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
66%

Egyetlen hátrányáról olvastam a hidrokultúrának, ami mellett van előnye is. Maga a növény, a termés beltartalma hasonló a földben termesztett változatának, ezt vizsgálták már természetesen.


A jótékony gombák, baktériumok hiányoznak a termés külsejéről, ami kvázi a földből kerül rá. Ezek egész egyszerűen szükségesek a megfelelő bélműködésünkhöz.

Eme hátránynak van előny párja is, ugyanis jóval kevesebb (vagy semennyi) szintetikus növényvédőszert, rovarirtószert kell használni egy hidrokultúrában, mint a hagyományos talajművelésben.

2021. nov. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!