Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Kiolvasztott máj meddig áll...

Kiolvasztott máj meddig áll el hűtőben?

Figyelt kérdés
Szombaton olvasztottam ki csirkemájat, de nem használtam fel az egészet, így az azóta a hűtőben van folyamatosan. Most hétfő van, szerintetek megromlott azóta, vagy használhatom még? Nem lett visszafagyasztva, csak simán a hűtőben volt letakarva.

2020. máj. 25. 09:30
 1/7 anonim válasza:
53%
Semeddig. Süsd ki és edd meg!
2020. máj. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem kifejezetten büdös, akkor nem romlott meg (elég valószínütlen lenne, hogy baja van!), de feltétlen süsd meg minél elöbb (még ma), sülve még ma-holnap fogyasztható!
2020. máj. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
belsosegekkel nincs tapasztalatom, de husra azt mondjak hogy kiolvasztas utani 24 oran belul fel kell hasznalni. en belsosegnek meg ennyi idot se hagynek.
2020. máj. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
47%
Szombat óta nekem is necces már. Áztasd be tejbe és ma mindenképp használd fel. Ne rántva, inkább jól átsütve, addig ne sózd, mert kemény lesz, vagy resztelt májnak még jó lehet.
2020. máj. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Minek kellene tejbe áztatni?
2020. máj. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, lehet inkább mégsem készítem el végül. Ilyenkor már van benne valami kis félsz, talán nem ennék olyan jóízűt belőle. Köszönöm a válaszokat!

Egyébként tejbe azért szokták áztatni a májat, hogy omlósabb, puhább legyen. :)

2020. máj. 25. 13:55
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Öszintén szólva igen sok éve fözök, de soha nem áztattam még tejbe a májat, ennek "ellenére" mindig omlós, puha.
2020. máj. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!