Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Egy élelmiszereket (is)...

Egy élelmiszereket (is) árusító kereskedelmi üzletlánc mit tehet(ne) meg annak érdekében, hogy minimalizálja az üzleteiben repkedő-mászkáló legyek számát (a helyben sütött cukrász- és péksüteményeken)?

Figyelt kérdés

Tegnap délután voltam az egyik négybetűs nevű hazai üzletlánc egyik boltjában, és gyomorforgató volt látni, hogy mennyi légy mászkál a helyben sütött baguetteken, fánkokon, kakaós csigákon stb. És a bolt dolgozóit ez szemlátomást egyáltalán nem zavarta (nem hiszem el, hogy ne látnák ők is a legyeket). Kíváncsi lennék, hogy ugyanennek az üzletláncnak mondjuk az ausztriai boltjaiban is tapasztalni lehetne-e ugyanezt.

A NÉbiH vagy az illetékes megyei kormányhivatal ellenőrei nem szokták ezért megbírságolni a kiskereskedelmi cégeket?



aug. 2. 15:03
 1/6 anonim ***** válasza:
39%
na vajon mit, mit gondolsz...?
aug. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg az ablakokon szúnyoghálónak kell lennie és nagyobb üzletekben szélfogó is van.Legtobb péksüteményt elzárva tartják csak lyukon tudsz benyúlni.

Valami nincs rendben nem tartják be a szabályokat

aug. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ebben az üzletben olyan üvegpultokban vannak a sütemények, amelyekbe könnyen be tudnak jutni a legyek (magába a boltba meg gondolom elsősorban a fotocellás bejáraton át repülnek be).
aug. 2. 15:35
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Légypapír a bejárathoz.
aug. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Itt 2 áruházban is döngik a legyek a péksütit :(
aug. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak ha nagyon rá vagyok kényszerülve, akkor veszek onnan néhány zsömlét.

Délutánra, amikor már csak öt darab száraz zsömle van, és abból is kettő le van ragadva valami köpetbe, akkor már nem.

Olyankor arra gondolok, hogy amúgy sem a legegészségesebb ételek azok.


Gusztustalan, de ami még zavaró, hogy itt még ráadásul a bolt dolgozóinak fölösleges kényszercselekvéseik is vannak.

Például itt a sarki áruházban egy árufeltöltő f.szkalap unalmában azzal szórakozik, hogy minden kettesével összecsomagolt kóláról levágja azt az odaragasztott hordfület. Vagy csak bevágja kicsit, hogy elszakadjon.


Akár direkt, akár véletlenül csinálja, én már páros lábbal rúgtam volna ki, miután a saját füleit a kezébe adtam.

aug. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!