Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Árstopos, mennyiség korlátozot...

Árstopos, mennyiség korlátozott árut hogyan tudok a család többi tagjának is venni?

Figyelt kérdés

Adott egy 8 fős háztartás, ebből ketten járunk bevásárolni, egymástól függetlenül. Az utóbbi hetekben azonban cukrot, lisztet szinte lehetetlen vásárolni a környéken (korábban is egy tortúra volt, de most méginkább). Ha végre látok, akkor meg egyedül max 1-2 kilót lehet venni, ha bepróbálkozom többel, vagy a kasszás nem engedi, önkiszolgálónál meg jön a biztiboy, és balhézik, mint egy bűnözővel, ha meglátja, hogy új tranzakciót kezdtem. Hiába magyarázom, hogy egy 7 fős háztartásnak viszem, és nem jár mindenki boltba, én meg fix nem megyek be minden nap, mert sok idő.

Hogyan lehetne mégis elérni, hogy ilyen helyzetben lehessen többet is venni? Írni valami papírt, hogy én nekik (a többi 7 családtagnak) viszem, és aláíratni tanúkkal? Vagy esetleg fotó a lakcímkártyájukról? Van itt más is, aki ilyen cipőben jár? Ha igen, valami megoldás esetleg van (azon kívül, hogy ezt az árstopot már réges-régen ki kellett volna vezetni, sőt, behozni sem kellett volna, de hát kinek mit intézett a....)?



2022. dec. 12. 16:12
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

Rászántok 2 napot, és elmentek nyitásra mondjuk a lidl-be, nálunk ott nyitáskor mindig van, és 5 kg a korlát cukorból.


Te is veszel 2x5 kg-ot, meg a másik ember is.

Az 20 kg cukor. Nehogy már ne legyen elég...!!!!

2022. dec. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

1-es: persze hogy elég 20 kg cukor, és ez így nem a világvége. De miért kell ezért logisztikáznom, ha valahogy meg lehetne oldani úgy, hogy, ne pazaroljak rá időt? Heti kétszer ígyis járok bevásárolni, nem akarok ezért még reggel nyitásra is boltba mászkálni. Persze megoldható, de felesleges idő és utazás.

2-es (aki valszeg az 1-es): az ilyesmi felvásárolgató emberek meg tényleg undorítóak. A kormányhoz meg nem fűzök hozzá már semmit, mert azt már elengedtem.

2022. dec. 12. 16:37
 3/6 anonim ***** válasza:
81%

Ha meg tudod oldani, hogy reggel mész, akkor már ne menj délután. Nem tudok erre jobbat mondani.

Nálunk az Auchanban állítólag délután 2-kor is jönnek kamionok, akkor is van egy árutöltés (ez Miskolc) de ott csak 2 kg-ot lehet venni.


Ami meg a politikát illeti, én ezt a múltkor kifejtettem, jól le is lettem pontozva, én ezt sokkal régebbre visszavezethető problémának látom.

Konkrétan a rendszerváltás óta az összes kormány azért dolgozik erőteljesen, hogy minél kiszolgáltatottabbá tegye az országot.


Pedig Európa történelme, a háborúk történelme, nem bővelkedik a múltunk túl sok béke időben. Hogy olyankor bármit bárhonnan bárkitől korlátlanul meg tudunk venni, az egy ideiglenes állapot.

A legapróbb probléma esetén összeomlik a rendszer, mint a kártyavár.

Márpedig ilyen alap cuccokkal ez az ország simán ellátta magát, és most is el kéne tudni!

Csak hát amikor a szlovák, meg lengyel érdekek azt kívánják, hogy le kell bontani az országban 10 cukorgyárat, annak ez a következménye.

2022. dec. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%
Itt sok liszt volt még, de csak 2 kg-t lehetett venni a Lidlben, a Tescóban pedig cukor volt rendesen. Ott is 2 kg.
2022. dec. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%

Jaj drága ez így nem fog menni.

Össze kell állni és úgy elmenni, begyűjteni a kajákat, hogy vagytok 3-4-en és mindenki külön fizet.

Amúgy tökéletesen értem a problémádat, mi csak 4-en vagyunk, de van 2 örökké éhes kamaszom, neki sem kezdek 2 kg csirkemell alatt a kajának, gondolhatod mit g@cizünk a vásárlással, hogy elég legyen.

Az meg hogy mit gondolok erről a degenerált gazdaságpolitikáról közgazdászként, inkább hagyjuk.

2022. dec. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
64%
Ha Miskolc belvárosi vagy, akkor elmegyek veled vásárolni egyszer, mint plusz egy fő. Mi nem eszünk cukrot, szóval még csak nem is lenne csalás így.
2022. dec. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!