Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Mi a logika abban, hogy...

Mi a logika abban, hogy ugyanabból az élelmiszerből a kisebb kiszerelés (mennyiségre vetítve) olcsóbb, mint a nagyobb?

Figyelt kérdés
Legutóbb a Milka csokinál láttam ezt a Sparban: van 100 g-os meg 270 g-os változat, tehát mennyiségben 2,7x-es a különbség, de a nagyobbik több mint 3x annyiba kerül.
2022. jún. 30. 09:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Jó kérdés.

Lehet hogy a 100 g-os akciós.

2022. jún. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem ez az általános. Ilyen akkor szokott elfordulni, ha a nagyobb kiszerelés "extrém", nem igazán keresett(pl 1 literesnél nagyobb tömény). Ekkor nagyon sokáig állhat a kereskedőnél az adott termék, lekötve a tökéjét. Ezért csak akkor éri meg ilyet tartania, ha ez profitban megtérül neki.

Valószínűleg a kis kiszerelésű csokiból elad 10 kg-ot, mire a nagyobból 1-2 kg-ot, mert azt többnyire csak ajándékba veszik.

2022. jún. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Sok emberben él a reflex, hogy a nagyobb kiszerelés gazdaságosabb. Hiába tüntetik fel a Ft/kg árat, automatikusan a nagyobb egységet veszi.
2022. jún. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként pont a milka oreo olyan, hogy csak nagyobb kiszerelésnél, a kellő vastagság mellett jó a tölteléke, a kis kiszerelésnél, kis keksz aztán annyi. Szóval ott pont megértem, mert fajlagosan a nagyobb kiszerelésnél a töltelék több, mint a csoki.
2022. jún. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az Auchanban van ez az olajnál. Az 5 literes drágábbra jön ki, mint a literes.
2022. jún. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Pár hete hasonló dolog tűnt fel az Aldiban. Sajátmárkás rudi egyesével olcsóbb, mint az 5 db-os csomagolás egységára (most lecsekkoltam a honlapon is 59 Ft/db a 30g-os, 349 Ft az 5x30g-os), de a görög krémjoghurt is olcsóbb 400g-os kiszerelésben 1kg-ra átszámolt ára, mint az 1kg-os kiszerelésben (elvileg mindkét kiszerelésben ugyan az a joghurt van). Ezek nem akciós árak.

Én arra gondoltam, hogy jobban fogy a kisebb kiszerelésben, mint a nagyobban, így olcsóbban tudják adni.

2022. jún. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is csak marketingfogás.


A NEM tudatos vásárló nem az egységárat nézi, hanem gondolkodás nélkül hiszi, hogy nagyobb kiszerelés olcsóbb.


Ezt a fogást rájuk találták ki.

2022. júl. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!