Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Magyarországon miért nincsen...

Magyarországon miért nincsen igazi gasztronómiai?

Figyelt kérdés

Mármint itt arra gondolok, hogy nincsenek kifejezetten sajátos és világhírű ételeink, pl. abszolút nincsen hagyománya a különböző sajtoknak, van a trappista, ami elméletileg francia eredetű, de mára nem sok köze van hozzá és ennyiben ki is merült. Az ételek többsége is kifejezetten egyhangú, és 80%-ban leírható a paprika, paradicsom, hagyma és krumpli négyessel, ja meg a káposzta van még, de kb. ennyi.

A nemzeti ételeink jelentős része, pedig megtalálható szinte bármelyik szomszédos országban, és nem igazán lehet ráfogni, hogy kifejezetten magyar eredetű lenne. Talán a főzelék ami sajátosabb ételelünk.


A felvágottaink is elég gyenge minőségűek, az alkoholok szintén, jó magyar sör és bor szinte alig van. Talán a pálinka, aminek van némi kultúrája, bár a legtöbben ott is házilag pancsolnak valami löttyöt. Mondjuk itthon eleve borzalmas az alkoholhoz való hozzáállás, és sokaknak annyi a lényeg, hogy gyorsan le tudjon részegedni.


Talán cukrászati termékek terén jobb a helyzet, de hiába vannak jó sütik, ha kevés az igazán jó cukrászda. Mondjuk a minőségi pékségeket is vadászni kell, 20 ezer fős városban élek, van 4-5 pékség, de a legjobb péksütemények hipermarketekben vannak, mert a többi helyen borzalmasan leromlott a termékek minősége ami elég elszomorító.


Még azt is nehezen fogadom el indoknak, hogy nem vagyunk gazdag ország, hiszen sok nálunk szegényebb országban minőségibb alapanyagokból dolgoznak, és változatosabb, egészségesebb konyhájuk van.


Szerintetek mi lehet ennek a jelenségnek az oka? Vagy az egészet én látom rosszul, és csak nincs elég ismeretem ezen a területen?



2019. jún. 16. 18:01
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

"A nemzeti ételeink jelentős része, pedig megtalálható szinte bármelyik szomszédos országban".


Bizony, de ez azért van ez, mert a történelem úgy hozta, hogy a szomszédos országokban elég sok magyar él.


Hogy milyen eredetű az már más kérdés. És szerintem nem is fontos. A paprika (mint fűszer) például a magyar konyha szerves részévé vált, pedig nagyjából csak a 18. században kezdték használni.

Bármely nemzet használhatta volna, hiszen egyazon időben terjedt el Európában, de érdekes, csak a magyar konyha "vetődött rá".


A lányom két évig tanult Tajpejben, az első csomagban pirospaprikát kért. Aztán a másodikban is. Annyi paprikát küldtünk a két év alatt, hogy szerintem Tajpej jó része már megtanult "magyarosan" főzni.:)


Bangkokban jártam egy magyar vendéglőben. Töltött káposzta, csirkepaprikás, lecsó, húsleves, rántott hús, palacsinta volt a menü. Telt házuk volt folytonosan. És elképzelheted, nem csak magyarok jártak oda enni.

2019. jún. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%
Kalocsai paprika nagy része Spanyolországból származik és rá is van írva. Az már nem magyar.
2019. jún. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
a Nyírségben élek, sokat lopdostam tiniként apám házi borából. olyan szinten rossz volt szegénynek, hogy ízre még a bolti műanyagflakonos olasz selejtszőlőből visszacukrozott borászati termékek is jobbak voltak tőle. aztán valaki egyszer azt mondta a kérdésemre hogy itt is lehet jó házibort csinálni, hiába nem borvidék, csak sokkal több munka van vele, többet kell vele foglalkozni. lehet ez van a gasztronómiával is. egyszerű ember kis pénzből egyszerűt főz. ahogy látta régen az őseitől. van rengeteg jó recept, meg persze az ahány ház annyi szokás a hazai klasszikusoknál is, de ahogy észrevettem sokan ragaszkodnak a klasszikusan megtanulthoz, nem nagyon variálják nehogy elrontsák
2019. jún. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%

Azért, mert lepontozol 0%ra, még igazam van.

Csak te lusta vagy megnézni a boltban az összetevőket és beszívod, hogy a spanyol paprika valójában kalocsai néven van eladva. Ennyit arról, hogy "tudatos vársárló". :)


Szánalmas ez a lepontozós baromság.

2019. jún. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
51%

14-es! Két dolog miatt lettél a részemről lepontozva. Szerintem mások is ezzel indokolnák:

1. a kérdés nem a boltban kapható termék összetételéről, esetleg hamisságáról szól

2. olyan kalocsai paprika nincs a boltokban, amelyik ezen a néven, de kizárólag import összetevőkből áll.

A csomagoláson szerepel a termőhelyek felsorolása.

Nem tudom a kalocsai paprika védett-e. Lehet, nincs is rá mód. Ebben tévedhetek is, de csabai, debreceni, gyulai, téli stb. húsáruknak sem márkanevük ez, nem csak egy húsüzem készíti ezeket, és nem is csak Magyarországon.

2019. jún. 20. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%

Tehát az olasz bortörvényt is idézhetted volna.

Ettől még nem lesz magyar paprika a kalocsai és külföldön erős megvetésnek örvend emiatt. Ellenben az igazi magyar paprikára meg kereslet van.

A csabai kolbász ott van Németeknél, és Új-Zélandon is.


Ha szerinted nem fontos, hogy a külföldi megjelenés és presztízs, pontozz le.

2019. jún. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
35%

Lepontozlak, ahogy kérted. De miért visszük el ebbe az irányba a válaszokat?

Nem írtam, hogy örvendetes, hogy a kalocsai paprikában nem csak Kalocsa környékén termet paprika van.

A legigazibb egyébként a hagyományos kézzel-lábbal (!) készült fűszerpaprika. De már az sem ilyen, amit baráttól, ismerőstől veszel, mert az az igazi. Hát az sem az.

Ipari méretekben nem lehet ellátni a fél világot kézműves módszerekkel és megfizethető áron.

A paprikatermesztés visszaszorulóban van. És mint minden mezőgazdasági dolognál, az időjárás, betegségek stb. is hozzájárulnak a mennyiség és minőség alakulásához.

A boltok ellátása csak úgy lehetséges, hogy vesznek máshonnan is.

És ahogyan írtad te is, írtam én is, nincs levédve a kalocsai paprika (én úgy tudom).

2019. jún. 21. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
0%
Gratulálok :) Egyszerre értesz egyet azzal, amit lepontozol.
2019. jún. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!