Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Egy hülye kérdéssel fordulok...

Egy hülye kérdéssel fordulok hozzátok, de teljesen komolyan gondolom. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Gondolkoztam, hogy elkezdek egy olyan étrendet követni, hogy nem rágok meg semmit, amit turmixolni lehet pl banán, alma stb azt megturmixolom és csak iszok és a levesnek is a levét megiszom. Es ha nem jut a szervezetem ugymond feldolgozhato anyaghoz ami szilard, akkor nem fogok tudni kakálni, vagy nagyon híg lesz? Nem, nem fogyás céljából, nem vagyok se bolond, egyszerűen kíváncsivá tesz. Ha elkezdeném ezt követni, akkor is minden hétben kiválasztanék x napot amikor szilárd ételt eszek, nem megőrülni akarok, csak kipróbalni, tapasztalni dolgokat. Kérlek a kérdés lényegére válaszolj, és ne arra koncentrálj mi célból, és miért csinálom ezt. :)
2019. jún. 16. 00:50
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
A székelés nem attól függ, hogy szilárd tápanyagokat viszel-e be a szervezetedbe vagy sem. Attól még, hogy a banán turmix nem szilárd ugyanúgy megvan benne minden, mint szilárd állapotában. Nagy wc-zni akkor nem fogsz csak, ha csak vizet iszol, semmi mást. Egyébként meg nem tanácsolom, elvégre fölősleges méreganyagoktól szabadul meg így a szervezeted.
2019. jún. 16. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az érdekes választ! A méreganyagokat úgy érted, hogy túl sok lenne a "tisztítás"? Ebben igazad van viszont.
2019. jún. 16. 01:00
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Nem. Hanem hogy a székelés és vizelés útján távoznak a szervezetből a méreganyagok. Nem szerencsés, ha ezek az anyagok felhalmozódnak a szervezetben. Wc-zni kell és szükséges is a szervezetnek. De továbbra sem javaslom hogy ezt csináld, legalábbis hosszútávon semmiképp.
2019. jún. 16. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

Ha mindenből ugyanannyit eszel, csak leturmixolva, semmi nem fog változni, mert amúgy alap esetben ez a turmixolás egyébként is bekövetkezik, csak benned.

(Nyilván nem ugyanúgy, hanem lebontással, de elemi részekre bomlik benned minden, szóval mire a vastagbélbe jut a cucc, addigra úgy néz ki mint ha lemixelték volna.

És ebből "préselődik ki" a pisi, és marad a bélben a kaki, a végletekig leegyszerűsítve).


Ennél az étrendnél szerintem 2 probléma lehet. Az egyik a rágás hiánya, ami unalmassá teszi az étkezést, gondolj csak egy pépes diétára fogott betegre, mit meg nem adna azért, hogy valamit már rághasson, ezért szoktak nekik pl zseléket készíteni, mert az nem sérti a nyelőcsövet (általában ezért kell pépes diéta) de mégis lehet egy kicsit rágni, és nem őrül bele a beteg a rágás mentességbe. :)

A másik, hogy nem tudsz mindent leturmixolni! Képtelenség, vagy rettentő undorító végeredmény lenne. Tehát nagyon lecsökkentenéd a választékot, amit így el tudnál készíteni.


A másik verziója ennek az étrendnek, ha valóban csak folyadékot "ennél" kevesebb szilárd anyaggal, (nem mixelés miatt kevesebb, hanem alapból) .

Ilyenkor igen, valóban lényegesen hígabb lenne a székleted, de mivel a széklettel együtt baktériumok is ürülnek, és az emésztőrendszered se lenne képes azt a mennyiségű folyadékot mind vizeletként kiválasztani, ezért lenne székleted, valószínűleg kb ugyanannyi, csak olyasmi lenne, mint a folyékony étrenden élő kisbabáknak.

Tehát folyamatosan fosnál... magyarul.


Plusz szintén beleütköznél abba a problémába, hogy mindenféle hasznos és szükséges anyagot úgy tudj bevinni a szervezetedbe, hogy az változatos, és élvezhető legyen. Ez, kb lehetetlen. Tehát hosszú távon valószínűsíthetően megjelennének ilyen olyan hiánytünetek, majd hiánybetegségek.

Ami jóval hamarabb és nagyobb valószínűséggel jelenne meg, az egy jó kis krónikus vastagbél gyulladás.

Elegendő szilárd széklet hiányában ugyanis módosul a perisztartika, módosul az emésztőbaktériumok összetétele, és ürítése.

Ez, még ennél kevésbé egészségtelen étrend mellett is meglepően sokszor okoz colitis ulcerosa-t!

Ami nem csupán azért rossz, mert önmagában pokolian rossz, hanem azért is mert az étrend normalizálásával nem tűnik el! Igen nehéz, hacsak nem lehetetlen kigyógyulni belőle.

Kb ugyanannyi esélyed van kigyógyulni belőle, mint amennyi esélyed lenne rá, hogy kialakuljon belőle egy vastagbélrák.

Úgyhogy ez nem játék!

Persze ez nem 1-2 hét alatt zajlik le, de csak keress rá hogy szinte népbetegség a vastagbélgyulladás, szóval nem is egy légbőlkapott rémtörténet.

2019. jún. 16. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%

Az emberiség több százezer éves története során mindig akadtak kíváncsi emberek, ők vitték előre a világot.

Ha nem rágsz, akkor a fogazat és a fogíny nem kap megfelelő csiszoló tisztítást és mechanikai ingereket, aminek következménye a fogmeder fellazulása és szuvasodás fokozódása. Az emberi vastagbélben naponta kb. 10 dkg bélbaktérium termelődik, így valamennyi minimális széklet akkor is produkálódik, ha emészthetetlen anyag nem jut be az emésztőrendszerbe. Az emészthetetlen növényi rostok nemcsak a normál perisztaltikához szükségesek, de rengeteg "méreganyagot" képesek megkötni (adszorbeálni).

2019. jún. 16. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Másfél hónapig nem haraptam, mert be volt gyulladva fogam, aztán gyökérkezelés, nyitva volt, ideiglenes töméssel nem mertem. Bár rágtam, de már a harapás hiánya is olyan volt,hogy úgy éreztem, kevésbé laktam jól.
2019. jún. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2019. jún. 16. 12:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!