Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A rosszul feltüntetett szavato...

A rosszul feltüntetett szavatossági idő milyen büntetést von maga után?

Figyelt kérdés

Nem a lejárt szavatosság, hanem a rosszul ráirt, például 32.04.2019., vagy a 05.30.2019. a kérdesem. Mi történik ilyenkor? A vállalkozás attól még forgalmazhatja az ilyen termékeket, vagy büntetik, ha valaki észre veszi? Ha büntetik,mivel/mennyivel?

Előre is köszönöm a válaszokat.



2018. okt. 1. 10:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Itt egyedül az elsö dátum lehet problémás, de az sem olyan, ami büntetést vonhatna maga után.

Ugyanis senki nem fogja azt hinni, hogy április 32-röl lehet szó, mindenki tisztában lesz azzal, hogy 2019 áprilisban ér véget valamikor a szavatosság - és mivel ez még jó fél év, ebböl következöen tartós termékröl van szó. Éppen ezért kizárt, hogy pár napnak jelenetösége lehet a minöségmegörzésre vonatkoztatva.


Ha ilyet észlelsz, akkor az egyetlen értelmes reakció, hogy értesited a forgalmazót és felhívod a figyelmét a tévedésre.

2018. okt. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A masodikat úgy értettem, hogy ha a hónap van elírva például 03. helyett 30-ra, vagy 09. helyett 90-re.
2018. okt. 1. 11:58
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Hat a másodikat én május 30nak nézném. Mert ugye lehet honap, nap, ev is. Ez első meg gondolom aprilis 30 akarna lenni, vagyis remélném, hogy nem aprilis 2. De mivel az meg messze van, addig úgy is megenném. Meg a szavatossag alapból is kb egy becslés. Elötte pár napban mar lehet rossz, de utána par nappal sincs feltétlebül semmi baja.


Szerintem ha vki ilyet visszavinne vagy megsemmisítenék az etelt, ami bocsekolás. Vagy egyszerűen átcímkéznék.

Vmi gyártósori hiba lehet.

2018. okt. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!