Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Karácsonyra kérnék főtt,...

Karácsonyra kérnék főtt, elegáns, ünnepi étel-ötleteket egymagam részére? 24-25-26-ra de mindre mást.

Figyelt kérdés

#étel #karácsony #adag #karácsonyi főzés
2017. nov. 26. 04:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Kicsit bövebben írd meg, hoyg mit szeretsz, mit nem, ileltve a fött étel feltétlen meleg legyen. vagy esetleg hidegtál saláta, stb is megfelelö.
2017. nov. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nálunk míg szülőkkel voltam soha nem volt igazi karácsony, sem hangulatban, sem ételekkel stb. Utóbbi 2 éven a munkahelyemen töltöttem. Most először leszek egyedül és otthon az én lakasomban. Ezért elhatároztam hogy idén annyira hangulatos karácsonyt csinálok magamnak amilyet csak tudok: dekoráció, likőr és puncs, zene, és kaják.

A 3 nap vacsorájára főtt, meleg ételt szeretnék. Mindenképpen lesz 1 kis adag halászlé-nem tudom melyik napon. De több ötletem nincs. Valamilyen göngyölt hús talán. Meg sült hal vagy lazac amit imádok. A reggelik és ebédek ezen a napokon is lehetnek a szokásosak.

2017. nov. 26. 10:03
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Egy emberre főzni nagyobb macera, mint tízre, úgyhogy olyan ételeket gyűjtöttem össze neked, amiket több részletben le tudsz fagyasztani magadnak, h később is élvezhesd. És persze karácsonyiak is:


töltött káposzta kunszentmártoni módra vagy szabolcsi módra. Friss kenyérrel, v házi nagyméretű pogácsával


a göngyölt hús nem rossz ötlet, én vsz kolbásszal töltött húst készítenék inkább, az kevésbé szárad ki


ha ezek túl nehezek, szárnyasból is lehet klassz kajákat készíteni: liba v kacsa vadas mártással, zsemlegombóccal. A mártás a jelleget adó anyag a fogásban, el ne szúrd ;)


ha ez is túl sok időbefektetés, akkor egy nagy tepsibe tehetsz mindenféle húsokat, alufólia alatt elkezded sütni őket, és elkészültük sorrendjében kiveszed a különböző darabokat. Salátafélékkel (majonézes ill. főzött, tartalmas salátákkal), ill. mikrózható burgonyakörettel ajánlom


az utolsó napi kaja könnyű friss vega lenne, hogy elkerüld a túlevés okozta bajokat. Ha nem tetszik a vega ötlet, legyen korhelyleves vmi rizottófélével. Semmi nehezet, zsírosat!


sütit nem készítenék egymagam számára. Ha mindenképp, akkor flódnit


Megjegyzem, a negatív emlékek felülírhatóak pozitív élményekkel. H iksz évvel ezelőtt vacak ünnepeitek voltak, az nem jelenti, h most egyedül kell lenned, ill. h a jövőben -a saját családoddal- ne lehetnétek klassz karácsonyaitok.

2017. nov. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Olyannal hogy valami bonyolult lenne nincs problémám, bármit megcsinálok. Fagyasztóm sajnos nincsen. Csak egy pici hűtőm.


Sütit olyat gondoltam ami többféle, kis adag szárazsütik, amiket jól tudok tárolni dobozban és pár nap után is jó lesz esetlek valami kalács.

2017. nov. 26. 12:45
 5/8 anonim ***** válasza:

Egy aránylag hagyományos ételsor - ezeket mind lehet egy személyes adagban is készíteni:


Szentestére:

halászlé helyett párolt/sült lazacfilé, párolt vegyes zöldségkörettel és krumplipürével, desszertnek mákos guba


Karácsony elsö napjára:

baromfiaprólékból húsleves, utána sült libamell párolt brokkolival vagy kelbimbóval, és párolt lilakáposztával, desszertnek diós/mákos muffin vagy omlós kifli


Karácsony második napjára:

Ggöngyölt csirkemell vagy karaj aszaltszilvával töltve, rizibizivel és amerikai káposztasalátával. Desszertnek gesztenyepürét tudnék elképzelni.

2017. nov. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

hármas vagyok


Ha nincs fagyasztód, akkor más a helyzet. Terasz? Erkély? Ablakpárkány? Mert akkor a sertéshúsleves is játszik, a kocsonya pedig eláll. Nos?


A mézeskalács is hosszan eltartható, nem megy tönkre, és ha kicsi méretben készíted el a figurákat, akkor a karácsonyfád is díszítheted vele. Valamint nem kell akkor és ott megsütnöd, hanem akár 2 héttel az ünnep előtt is hozzáfoghatsz.


Ha már ilyen kis konyhatündér vagy (ezt bóknak szántam) nem kéne vmi társaságot keresned az ünnepre? Te igazán tudod, hogy nem szabad ünnepet rendezni-szervezni, ez érték!

2017. nov. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

24.-én Halászlé, Rántott fogasfilé, majonézes krumplisaláta, Pozsonyi kifli

25.-én Tokaji borleves, Baconbe tekert töltött pulykamell, almás sült céklával,

26.-án Gesztenyekrémleves, Paprikás sertésszelet, kapros túrógaluskával.

2017. nov. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Halászlé mindenképp legyen. Aztán rántotthal tört krumpliasl. De én jobb szeretem paprikás lisztbe forgatva ahoz meg inkább sült krumpli jó. A halászlé másnap is jó. Utána kacsa sütve dinsztelt káposztával. Másnap esetleg rántott velő rizzsel. Hozzá mehet megint hal. Sütve keszeg is jó. Lényeg hogy ne ezeket a fagyasztott tengeri vackokat vedd. És kell még rengeteg dzódabikarbóna
2017. nov. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!