Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hallottál már az aszpartámról?...

Hallottál már az aszpartámról? És, hogy mi mindenben található?

Figyelt kérdés
Ma hallottam róla részletesebben, és eléggé megdöbbentő volt. Olyan dolgokkal kapcsolatban, amiről nem is gondolná az ember.
2010. ápr. 26. 20:24
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

aszpartam = mesterséges édesítőszer...


Nem kell minden rémhírt elhinni, amit a neten terjesztenek!


Azok a rémhírek, amik az aszpartamról szólnak, ahhoz olyan eszméletlen mennyiségben kellene fogyasztani belőle, ami egyszerűen lehetetlen!


Ja, és hallottad már, hogy egyes kutatások szerint a tej is rákot okoz???... :-P


...Meg a sör, meg a kenyér, meg a levegő, meg a fogkrém, ... :DDDDD

2010. ápr. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
54%
Jókat kérdezel. Édesítő szerek tucatjai lehet a konkurencia. Érdekességképpen leírom, hogy kismama koromban cukros voltam. Várandósoknak az aszpartámon kívül egyik édesítő szer használata sem javasolt. Ezért sem írnak fruktózt a cukros kismamáknak receptre. Az aszpartámból pedig nagyon nagy mennyiséget kellene elfogyasztanunk ahhoz, hogy káros legyen. Mivel nagyon könnyű, ezért szinte lehetetlen az ártalmas mennyiséget elfogyasztani.
2010. ápr. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

És a rák is rákot okoz?


Ha megeszek egy kiló rákot Rákosgyomrú leszek?


Hogy a Rák verje bele abba a Rákoséletbe a Rákászok Rákette Végbélrákjába



Rákos Mátyás!

2010. ápr. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

A Fruktóz mióta édesítőszer??


A Fruktóz az a GYümölcscukor!!


PL a Méz 90% Fruktóz !

2010. ápr. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

[link]

[link]


...olvass utána

2010. ápr. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
A többség szerint, akkor egy újabb hülye kérdéssel bővült az oldal. Hát nem is tudom. Azokból a válaszokból, amiket kaptam lenne még kérdésem a szkeptikusokhoz, és mindet meg is tudnám cáfolni, de nem győzködnék inkább senkit.:) A lényeg, hogy ezek után ha rajtam múlik csődbe megy az összes cég, ami ezt, vagy bármilyen édesítőt használ. Aztán, hogy rémhír, avagy nem, azt kitudja. Reménykedjünk az előbbiben.
2010. ápr. 26. 21:25
 17/19 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


sok mindenbe teszik, főleg azokba a dolgokba melyeken ez szerepel: No sugar vagy sugarfree

Pl.: cukormentes üdítők, rágók, ízesített vizek stb...érdemes végigböngészni ezeknek az összetevőit, a végén mindig ott fityeg: aszpartam


Ha a google-ba beírod rengeteg link jön fel róla

[link]

[link]

2010. ápr. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
ha nincs fenilketonuriád semmi bajod nem lesz tőle
2010. ápr. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Én hosszú évek szenvedései árán jöttem rá, hogy az aszpartámra érzékeny lehet a szervezetem. Alapvetően migrénre hajlamos vagyok, elég sokat fáj a fejem front vagy alváshiány hatására. De idővel elkezdtem felfigyelni rá, hogy mikor egy bizonyos narancsos cukorkát vagy cukormentes kólát ittam, utána megfájdult a fejem. Egyik alkalommal egy Bolerohoz hasonló italporból készült üdítőt ittam, és két napig olyan fejgörcsöm volt, hogy felkelni nem tudtam, és gyakorlatilag mindent kihánytam, semmi nem maradt meg bennem. Mikor jobban lettem, elkezdtem rákeresni az italpor összes adalékanyagára, színezékek, stb. Mikor rátaláltam a neten az aszpartám lehetséges mellékhatásaira, rögtön láttam hogy bingó!!! Ez lesz az! Kezdett összeállni a kép. Most már mindig megnézem, hogy mit tartalmaz, amit megveszek. Persze én csak egy ember vagyok, a legtöbben nem így reagálnak erre az édesítőre, de azért biztos vannak hozzám hasonlóak is. Egy biztos, én nagy ívben elkerülöm ezt az édesítőszert!!!
2012. febr. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!