Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen olyan desszert van ami...

Milyen olyan desszert van ami egyszerű de, nagyszerű, és sütés nélkül megvan?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok és szeretnék valamit csinálni, de már kókusztekercset golyót meg ilyeneket már csináltam, most ilyeneket nem szeretnék...
2010. ápr. 19. 13:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Háztartásikeksz, tejfől és cukor kell hozzá.

Kockaalaku ha találsz a boltba ha nem lehet kerek is. a tejfőlt és a cukrot kikevered. Egy tepsibe lerakod a kekszeket, leőntőd a tejfőlős cuccal ujra keksz ujra tejfől és kész. Fél kg keksz kb 4 (200ml) tejfől. Nagyon fini

2010. ápr. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
tiramisu
2010. ápr. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszolót kiegészíteném.

Tehát fogsz egy nagy poharas tejfölt (mi kettőt szoktunk mert nagyobb tepsibe csináljuk) és kocka alakú háztartási kekszet. A tejföld beleöntöd egy tálba, hozzáadsz cukrot, vaníliáscukrot és kikevered. Cukrot ízlés szerint tegyél, de jó édesre kell csinálni mert a keksz nem édes. Aztán a tepsi aljára leteszed sorba a kekszeket, rá egy elég vastag réteg tejföl, aztán megint kekszréteg, megint tejföl...amíg el nem fogy, a teteje tejföl legyen. Aztán fogsz gyümölcsöt (málna, eper, barack, banán, kivi bármi) és rászóród a tetejére, majd főzöl zselatint és mikor picit már kihűlt akkor ráöntöd. Beteszed a hűtőbe és kb. 12 óráig kell otthagyni hogy teljesen összeálljon és a keksz megpuhuljon. Aztán szép kockákra kell szeletelni és lehet is enni :)

2010. ápr. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egy pár oldal, ahol sütés nélküli sütiket találsz a teljesség igénye nélkül:

[link]

[link]

[link]

2010. ápr. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

14.05-ös vagyok. Van még egy olyan is, hogy főzöl vaníliás pudingot, lereszelsz almát. Háztartási keksszel kirakod a tepsi alját, rá a puding, majd mikor picit megdermedt, akkor a fahéjjal és cukorral ízesített reszelt alma. Én szoktam a puding meg az alma közé is tenni egy réteg kekszet és picit meglocsolom natúr teával, hogy biztos megpuhuljon. A pudingot kevesebb tejjel főzd, hogy ne folyjon. :)


Tudok még egy olyat is, hogy fogsz egy tálat amiből ki szeretnéd majd enni a sütit, mert nem lehet kiszedni, ha több adag lesz akkor lehet ilyen fagyis kehely vagy bármi. Tehát szintén főzöl keményebb vaníliapudingot, veszel babapiskótát meg gyümölcsöt (én ezzel a gyorsfagyasztott málnával és málna-szeder-ribizlivel szoktam. Tálba teszel egy kis babapiskótát, lehet egybe vagy széttörve is. Aztán rá puding, megint keksz, megint puding. És minden réteg közé gyümölcs. Tetejére is szoktam szórni gyümölcsöt. Mehet a hűtőbe, összeérik kicsit és lehet is enni tejszínhabbal. Vagy még alapből csinálsz tejszínhabot és azt is közé lehet tenni és akkor lazább kicsit. :) Ha eszembe jut még valami akkor írok :)

2010. ápr. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi, ezek nagyon jók!
2010. ápr. 19. 15:07
 7/7 anonim válasza:

én ma ezt a sütit fogom megcsinálni,mert egyszerű.

[link] :)

2010. ápr. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!