Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hús nélkül? De még is mit?

Szyszke kérdése:

Hús nélkül? De még is mit?

Figyelt kérdés

Párom nem vega csak nem eszi meg a húsokat. Ételeket szeretnék, amik fincsik is és nincs bennük hús.

Néztem már recepketek, de mindenhol a zöldséget nyomják :)

Pl a tepsis krumpli palizerrel, vagy amiben van virsli ilyesmi jöhet azért:)


Köszi előre is:)


2010. ápr. 9. 10:54
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Megfőzől egy csomag tésztát, bele teszed egy tepsibe, teszel rá hagymát, paprikát, sajtot+sonkát vagy amit akarsz még+ fűszereket. A végén felversz 2-3-4 tojást (tepsid mekkora attól függ), azt összekevered tejföllel vagy tejszinnel és leöntöd. Majd még reszelhetsz a tetejére sajtot. És addig sütöd amig a hozzávalók elkészülnek.



- De amúgy készithetsz spenótot tükörtojással.

- "Zöldségbombát", olajon avgy vajon piritasz zöldségeket (hagyma, paprika, fokhagyma, répa ..stb..)+ húst amit akarsz..sonka.., feltöltöd vizzel, majd mikor kész akkor behabarod tejfőllel vagy vizzel.+ fűszerek persze..

2010. ápr. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Csinálhatsz "kenős" dolgokat is..msot nem jut eszembe h hogy nevezik ezeket..

Én pl gyakran csinálom, h megveszek egy halkonzervet, teszek hozzá egy-két kanál margarint és 2-3 kanál tejfölet.Ezt jól elkavarom, majd vágok hozzá hagymát, +só, bors. És nagyon finom.

Vagy majonézes :karfiol, retek, répa, tök.

-első-

2010. ápr. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de a húst kihagyom belőle:)
2010. ápr. 9. 11:10
 4/21 A kérdező kommentje:
Köszike :) A hal is kilőve :( de azért aranyos vagy:)
2010. ápr. 9. 11:11
 5/21 anonim ***** válasza:

A parizert vágd kicsit vastagabb szeletekre,de a bőrét ne vedd le.Forrósíts olajat, és a szeleteket egyenként dobd bele.Így kosárka alakuak lesznek.Szedd ki az olajból,tedd egy enyhén megzsírozott tepsibe.A kosárkákba tehetsz egy-egy tojást,vagy készíthetsz áztatott zsemléből tölteléket.Tedd a sütőbe és süsd őket át.A töltelékre tehetsz tejfölt vagy sajtot is.

A virslit vágd hosszában fel,tegyél bele egy darab sajtot,süsd meg.Legjobb grillben,de mikróban is lehet.

Akár valamilyen burgonya,akár rizs jó köret hozzá.

De süthetsz töltött zsömlét is.Félbevágott zsömlébe tehetsz pl. túrót izesítve,és átsütheted a sütőben.

Zsíron piríts meg vöröshagymát,tegyél hozzá karikára vágott virslit és gombát.Pirítsd együtt egy kicsit,öntsd fel vizzel ( vagy a konzervgomba levével),sózd,borsozd,kakukkfüvet és oregánót tégy hozzá.Forrald jól össze.Ha már elforrt a leve,akkor hintsd meg egy kevés liszttel,forgasd át,önts rá annyi vizet,hogy szósz-szerű legyen,majd keverj hozzá tejfölt.Penne tésztával,burgonyával,de rizzsel is jó.

2010. ápr. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
11:13 as köszönöm :) kipróbálom majd:D
2010. ápr. 9. 11:16
 7/21 anonim ***** válasza:

Vagy meghántasz krumplit, levágod a tetejénél, őgy h a nagyobbik felénél egy kanállal tudd kiszedni a belét. S megtöltöd ugyancsak amivel akarod:)) én szalonna darabkák, hagymát, sajtot, túrót ...stb ilyeneket szoktam. s aztán a krumpli "tetejét" rárakod..De persze ez nekem nem jön össze úgy h meg is álljon:)) De külön befóliázhatod és akkor tuti h el sem döl. És persze a végén lehet enni "magára" is. Mármint nem kell köret..

-első-

2010. ápr. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Eszembej utott még a rakott kifli.A kiflit karikázd fel.Főzz tojást és azt is karikázzad fel.Zsíron párolj meg gombát,sóval,borssal.

Ha kész egy mikrózható edényt kenj ki margarinnal.Tegyél bele egy sor kiflit,egy sor tojást,egy sor gombát.Folyatasd amíg a tál tele nem lesz.Felül kifli legyen.Öntsd rá a gomba levét,és a tetejére tejfölt.Addig süsd a mikróban,amíg jól át nem sül.Kb negyedóra alatt kész.

2010. ápr. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

szia! most jön a szezonja a tojásos nokedlinek.hogy ne legyen olyan mezei, én szoktam hagymán párolt gombával keverni a nokit, és úgy rá a tojásokat.

vagy a nokedlitésztába teszek egy kis spenótpürét, borsot

és a zöld nokedlikre rá a tojásokat.

tojáspörkölt is nagyon finom tud lenni, ha jó sűrű

szaftot készítünk.

üdv.

2010. ápr. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
A 11.22.-höz.Ha a krumpli alját is levágod egyenesre,akkor nem dőlnek el.
2010. ápr. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!