Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a mézről,...

Mit gondoltok a mézről, milyen tények és tévhiteket tudtok róla?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy írjam be a google-ba és ott nézzem meg stb... DE én RÁTOK vagyok kíváncsi, hogy a KÖZtudat mit tud róla. :)


Szóval kíváncsian várom válaszaitokat. Köszönöm, hogy időt szántok rám! :)


2010. márc. 31. 10:12
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
a fruktóz kicsit sem egészséges. ez a cukorfajta a lebontó folyamatokba olyan helyen lép be, ami nincs szabályozva, így a szervezet nem tud vele mást csinálni, mint az utolsó molekuláig zsírrá alakítja és megy a raktárakba. ráadásul a szervezet semmi másra nem tudja felhasználni, csak lebontani. így aki azt hiszi a méz(amiben renngeteg a fruktóz) nem hízlal, az téved. pont hogy ez a jó kis zsírpárna képző. jó, ez nem épp a köztudat véleménye, én ezt egyetemen tanultam nemrég.
2010. márc. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Egészségesebb,mint a cukor és édesebb is,mármint ha valódi méz.Gyerekeknek azért nem ajánlják a sok mézet,mert vizet von el a szervezetből,de teában,vagy egy-egy kanállal hasznos,főleg megfázás,köhögés esetén.

Nem biztos,hogy az "okos tudósok" is ezen a véleményen vannak.Nem szoktam rájuk hallgatni,inkább a tapasztalataimban bízok.

2010. márc. 31. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Én pl.az hallottam hogy 60 fok feletti hőmérséklet hatására káros anyagok szabadulnak fel belőle .
2010. márc. 31. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Gyarapítja a hemoglobint.
2010. márc. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Micimackó és én szeretjük a mézet. Pár kanál mézről, ami a receptekben van, senki nem tud lebeszélni / pl. mézes-almás karaj /. Kis mennyiségben semmi sem árthat.

:D

2010. márc. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

pont ma olvastam róla...

fáj a torkom és semmi mással nem szeretném kezelni, csak mézzel. már múlt el így torokfájásom 3 nap alatt....

nagyon egészséges, vitaminokat, enzimeket, nyomelemeket tartalmaz. sokkal gyorsabban szívódik fel, mint a cukor és hirtelen juttatja energiához a szervezetet.

vérnyomásra, szívbetegségekre, hormonokra, erekre jótékony hatással van. fogyózni is lehet vele (méz+fahéj).

én csak pozitív hatásairól tudok.

már várom a májust akkor kapom a lépesmézemet!

2010. márc. 31. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

én azt hallottam, hogy jó köhögésre. Kevésbé ártalmas édesítő, mint a cukor, bár hizlal.

Azt is, hogy nem mindegy, milyen környékről való.

Forgalmas részen összeszedi, benne marad a kipufogógázok káros anyaga.

2010. márc. 31. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egy éves kor alatt nem adható, a magas pollen tartalma és a butulizmus betegség miatt.
2010. márc. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

köszönöm válaszaitokat, hogy komolyan vettétek a kérdéseme! Köszönet érte.

Én is hozzátennék még annyit: Az emberek félnek,ha egy méz beikrásodik és azt gondolják, hogyha beikrásodik az a hamisított méz, nos ez nem igaz, mert az igazi méz ikrásodik.

2010. ápr. 1. 00:29
 10/10 A kérdező kommentje:
mindenkinek jó egészséget! :)
2010. ápr. 1. 00:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!