Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Elég lesz ennyi pénz és kaja...

Elég lesz ennyi pénz és kaja egy hétre?

Figyelt kérdés

Van kb. 500 forintom, fél kiló krumpli, fél kiló rizs, negyed kiló gyorsfagyasztott cukorborsó, egy konzervbab, konzervlencse, egy kiló liszt, fél kiló sima lencse, kb. egy kiló tészta, egy zacskónyi cérnametélt. 2 db citrom, 3 tasak pudingpor, kb. 15 deka köles.


Jövő csütörtökön lesz fizetés... van valami esélyem, hogy ne haljak éhen? :S kicsit aggódok... mondjuk vegán vagyok, állati eredetű dolgokat nem eszek, szóval arra sem kell költenem, de... hát, nem tudom :S


L,19


2010. márc. 25. 15:23
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
75%
Ha vegan vagy mit csinalsz a pudingporral? Komolyan erdekel
2010. márc. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
utolsó: engem is =D
2010. márc. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

A vegetáriánus és a vegán NEM ugyanaz. A vegán a vegetáriánus egy "alfaja", ha úgy tetszik... vannak lakto-, ovo-vegetáriánusok is. Egyébként köszönöm annak, aki kifejtette :)


Igen, egyedül élek, egyetemre járok, és nagyon sok a tandíj, az albérlet, nehéz kijönni.

Van bankszámlám, de nem tudok mínuszba menni... nem szokott előfordulni, hogy még ennivalóra sem marad pénzem, igazából nem is tudom, mire fogyott el, hisz külön nem költök semmi olyan dologra, ami nem fontos (pl. nem járok bulizni, shoppingolni, étterembe, stb.)


A margarint és a Lidlet ajánló válaszolónak külön köszönöm :) Egyébként most találtam még 4 szem hagymát is, szóval annyira talán nem vagyok elveszve...


"Én múlt héten egy fél kiló tésztából ( lidl 150 ft) meg egy zöldségmixből(240- lidl) csináltam kínai tésztát." -- igen, ezt szoktam én is, csak rizzsel :) ilyen zöldségmix-pörköltet, csak ha veszek egy mirelitet, igaz, hogy az elég sok, de a pénzem fele elmegy... :-/


Pudingpor: szójatejjel szoktam felönteni, de most pénz híján az sincs... egyébként vízzel megcsinálva sem ehetetlen, csak jó sok cukor kell bele.


Köszönöm mindenkinek a hozzászólást. Remélem, tényleg minden oké lesz :-S :-)

2010. márc. 25. 23:01
 14/17 anonim ***** válasza:

En vagyok a pudingporos, koszi a valaszt:) En laktozerzekeny vagyok de imadom a pudingot, ezert kerdeztem.

Egyebkent babbol, lencsebol csinalhatsz fozeleket(nem feltetlenul kell hozza tejfol, eleg a liszt) es ehetnel hozza sult hagymat, egy negyed fej hagymabol egy szep adag kijon. csak ne susd tul.

A lencseleves is jo : [link] a habaras jo tejfol nelkul is, a receptet meg kedvedre varialhatod

Ha kreativ vagy siman kihuzod ezt a hetet:) Nincs kitol kolcsonkerj amugy? Ha nem sajnalod az utolso 500 ft-odat akkor szerintem tenyleg vagy lidl-be menj, ha meg zoldseg, gyumolcs kell akkor a csarnokba(ha pesti vagy)

2010. márc. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
6%
Hát menj haza a szüleidhez, és egyél ott.
2010. márc. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
90%
Én vagyok a szalonnás. Köszi, hogy lepontoztatok :) Nem értem miért. Akinek nem kell a szalonna az nem eszi, meg a húst sem :) Én legalább adtam ötleteket.
2010. márc. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Nem pesti vagyok, de azt hiszem, így már meg fogom tudni oldani ezt a pár napot... :) Hála a tippeknek :)


"Hát menj haza a szüleidhez, és egyél ott." - Kösz, ha megtehetném, hazamennék... Gondolom, akkor nem lenne ilyen problémám.


A "szalonnásnak" üzenem, hogy én nem pontoztam le, hisz' igaz, hogy én nem eszek húst, de attól függetlenül a hagymás bab és a zöldséges-tésztás étel szerintem kifejezetten jó ötlet... Szóval én neked is köszönöm :)


Kölcsönkérni nagyon nincs kitől, hisz akik a környezetemben élnek, szintén tanulnak, mindenkinek számít akár pár száz forint is :S :)

2010. márc. 26. 23:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!