Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Elég lesz ennyi pénz és kaja...

Elég lesz ennyi pénz és kaja egy hétre?

Figyelt kérdés

Van kb. 500 forintom, fél kiló krumpli, fél kiló rizs, negyed kiló gyorsfagyasztott cukorborsó, egy konzervbab, konzervlencse, egy kiló liszt, fél kiló sima lencse, kb. egy kiló tészta, egy zacskónyi cérnametélt. 2 db citrom, 3 tasak pudingpor, kb. 15 deka köles.


Jövő csütörtökön lesz fizetés... van valami esélyem, hogy ne haljak éhen? :S kicsit aggódok... mondjuk vegán vagyok, állati eredetű dolgokat nem eszek, szóval arra sem kell költenem, de... hát, nem tudom :S


L,19


2010. márc. 25. 15:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
6%
Miért mondja mindenki újabban vegán-nak a vegát? Ha már lusta vagy végigmondani, hogy vegetáriánus, legalább normálisan rövidíts.
2010. márc. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

egyedül élsz? szerintem ki lehet jönni.

bár sokmindentől függ.

tudsz csinálni paprikáskrumplit, krumplistésztát, rizst, rizi-bizit, lencselevest, babfőzeléket, cukorborsófőzeléket.

500ből meg tudsz venni teavajat meg kiflit-zsemlét reggelire. vagy tudsz sütni egyszerű pogit reggelire.

tarts ki!

sok sikert!

2010. márc. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezt az első válaszoló kedvéért:


A „vegetariánus” kifejezés általában egybeesik az ovo-lakto-vegetariánussal, tehát arra szokták mondani, aki csak húst nem eszik. A vegán, vagy teljes vegetariánus egyáltalán nem fogyaszt húst, halat, tojást és tejterméket, sőt olyan ételeket sem melyekben bármilyen állati származék található.


A vegetariánus az a személy, aki nem eszik húst, halat, szárnyast vagy ezeket tartalmazó élelmiszert. De a vegetariánusok evési szokásai jelentősen eltérhetnek egymástól.


Egy lakto-ovo vegetariánus étkezési szokásainak alapja a gabona, a zöldségek, gyümölcsök, hüvelyesek, magok, dió, tejtermékek és tojás, de nem tartalmaz húst, halat és szárnyast.


A lakto-vegetariánus a húson, halon és szárnyason kívül, nem eszik még tojást sem, de tejterméket igen.


Az ovo-vegetáriánus a húson, halon és szárnyason kívül, tejterméket nem eszik, és tojást igen.


A vegán, vagy teljes vegetariánus egyáltalán nem fogyaszt húst, halat, tojást és tejterméket, sőt olyan ételeket sem melyekben bármilyen állati-származék található, mint például a zselatin.


A vegetarianizmus átmenetét képezik a peszkatariánusok, akik halat esznek, de más húsfélét nem, illetve a szemi-vegetariánusok, akik esetenként fogyasztanak halat, csirkét, illetve húst.



Tehát a vegán semmilyen állati eredetű ételt nem eszik meg.. a vegetáriánus igen, még akár tejtermékeket, tojást, állati zsiradékot is.


Szerintem éhen nem fogsz halni, sok sikert és kitartás, mindjárt jön a fizu!

2010. márc. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
A vegán a vegetáriánus egy vállfaja nem a rövidítése, azért mondja így. Éhen csak nem halsz. Amúgy a bankszámla nem hagy mínuszba menni? Vagy neked nincs olyan? Én a múltkor a junior számlámmal lementem, muszáj volt kaját venni.
2010. márc. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elég lesz. Ha a lisztből tudsz csinálni linzert, fánkot vagy lángost, azok elég laktatóak.

A krumpliból is inkább lángost csinálj vagy krumplis tésztát, a lencséből, babból leveseket, a kölesből kölesfasírtot, ehhez jó lesz a rizs. Az 500 ft-ból én egy egy kenyeret és egy kockamargarint és lekvárt vennék.

2010. márc. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%

"Az 500 ft-ból én egy egy kenyeret és egy kockamargarint és lekvárt vennék."


Gondolom vagy-vagy-ot akartál írni, mert ez nem fér ki 500 ftból szerintem. vagy a minikre gondoltál?

2010. márc. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Kijön bőven, a Lidl-ből kell a dzsemet (a műanyag dobozos) és a margarint venni, a kenyeret Tesco vagy Auchan, mikor hol akciós. Szerintem még marad is.
2010. márc. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
simán kijössz belőle, ha a maradék pénzből megveszed előre a kenyeret, és a maradékot szabadon felhasználod.
2010. márc. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
68%

Lidlben vannak akciók. Ott tudsz venni ilyen mirelit kajákat,zöldség mixet 300 körül meg darált húst stb stb.

vegyél olcsó szalonnát, és hagymát

a babból tudsz csinálni hagymás babot. Nekem is voltak ilyen heteim és akkor én hagmyás babot ettem, tejfölös kenyeret. tescoba vettem a tejfölt 150 körül votl a fél lityós. csinálhatsz lencsefőzeléket. Én a helyedben megpróbálkoznék valami

zöldséges tésztáss egytálétellel. Most jut eszembe. Én múlt héten egy fél kiló tésztából ( lidl 150 ft) meg egy zöldségmixből(240- lidl) csináltam kínai tésztát.egy hagyma kellett hozzá meg egy kis szója szósz, de az kihagyható. keress receptet vagy 3 napig ettük ketten :)

Kitartás;) nem fogsz éhenhalni

2010. márc. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
az szalonna, meg darálthús egy vegának.
2010. márc. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!