Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mennyire vagytok kényesek a...

Mennyire vagytok kényesek a szavatossági idő lejárását tekintve?

Figyelt kérdés

Megeszitek azután is, vagy a dátum után már inkább nem? Ha mégis megeszitek mennyi az az idő amíg még úgy ítélitek, hogy el lehet fogyasztani?

Én egy majdnem lejárt kukacos mogyorós csokival való találkozás után nem tudtam semmit megenni, ami már épp lejárófélben volt, most szoktatom magam, hogy ha nemrég járt le (egy-két nap) akkor még megehető, és pazarlás eldobni.


2010. márc. 20. 11:24
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Én nagyon.Anyukám belém nevelte,hogy semmit nem veszünk meg aminek nem néztük meg a szav. idejét.

Sokan ráállnak a leárazott,akciós terméke.Barátnőmék csak akkor esznek joghurtot,ha le van értékelve,mert akkor olcsó.Egyébként tele vannak pénzzel.:D

2010. márc. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Ha ízre, szagra rendben van, akkor meg szoktam enni, lejárat után 1-2 héttel is. Mondjuk nálunk nem nagyon szoktak lejárni, mert nincs dugig a hűtő, annyit veszünk, amennyit rövid időn belül megeszünk.
2010. márc. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
egy napja járt le egy joghurt,de már másnap zöld volt.szuper.
2010. márc. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Én is megeszem, ha nincs baja.


Csak példaként említeném, hogy dolgoztam egy élelmiszeripari cégnél. Ugyanaz volt a két termék, egyedüli különbség az volt, hogy belföldre megy vagy exportra. Ez határozta meg a szavatosságot. Belföldön gyártástól számított 1 év volt, de ha külföldre ment akkor 2. (Mivel a belföldi szabályozás szigorúbb volt.)

Szóval költői a kérdés: akkor amit itthon megveszek, az megehetem, ha lejárt mondjuk egy hete? :)

2010. márc. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
Tej, felvágott esetén nem eszem meg a lejártat bár előfordul párzsor, de a nem annyira romlandót mint pl: befőtt, konzerv stb. fél-egy év lejárta után is megeszem és tökéletes.
2010. márc. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
Az a hejzet hogy most azért kerestem föl az oldalt mert lehet hogy de csak lehet lehet hogy még van egy hónapja joghurtnak de olvastam és kész na hogyha pl 1 hete lejárt túrót eszel na az finom xDxD :D meg a kórház is finom lesz xD.
2010. ápr. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
ha lejárt, kidobom
2010. jún. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
10 éves csokim van :D fagyasztóban volt, megkóstoltam ízre semmi cink, viszont nem vagyok lég bátor..
2014. júl. 1. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!