Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mennyire vagytok kényesek a...

Mennyire vagytok kényesek a szavatossági idő lejárását tekintve?

Figyelt kérdés

Megeszitek azután is, vagy a dátum után már inkább nem? Ha mégis megeszitek mennyi az az idő amíg még úgy ítélitek, hogy el lehet fogyasztani?

Én egy majdnem lejárt kukacos mogyorós csokival való találkozás után nem tudtam semmit megenni, ami már épp lejárófélben volt, most szoktatom magam, hogy ha nemrég járt le (egy-két nap) akkor még megehető, és pazarlás eldobni.


2010. márc. 20. 11:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
45%
Én nem szoktam megenni ha már lejárt,kidobom
2010. márc. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

A szavatossági idö annyit jelent, hogy addig az idöpontig az iz- és egyéb jellemzök a legoptimálisabb állapotban kell, hogy maradjanak, utána az élvezeti értéke csökkenHET. DE ez nem azt jeleneti, hogy eddig az idöpontig fogyasztható, utána romlott az étel - az a fogyaszthatósági idö. (De még azt is úgy adják meg minden esetben, hogy ha valaki pár nappal utána fogyaszt belöle, akkor se lehet - egészségügyi - baja belöle.)

A szavatossági idön kivül még nyugodtan lehet a termékeket fogyasztani, söt vannak, amik csak ezután lesznek igazán finomak: pl. sok sajt csak ez idö után lesz kellöen érett, és alakulnak ki az izei teljesen.

A kukacos csoki nem a szavatossági idö lejárta miatt volt kukacos, hanem azért, mert a csomagolása megsérült.

2010. márc. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
attol függ miaz és mennyi ideje járt le. 2-3 naposat eszek meg max,utána inkább kidobom (szerencsére ritkán marad meg igy kaja) .én ugy vagyok vele,hogy a 60 ftos egy hete lejárt joghurt nem ér meg nekem 2 nap f.sást..
2010. márc. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Az a legjobb ami lejárt. Akkor van igazán megérve. Mmm.
2010. márc. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
76%

"60 ftos egy hete lejárt joghurt nem ér meg nekem 2 nap f.sást.."


:))))))))) :)))))))))) :))))))))) :))))))))

2010. márc. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy találkoztam kukacos mogyorós csokival, hogy még volt hátra 1 éve.

Úgy vagyok vele, megszagolom, megkóstolom, ha rossz, akkor kuka, ha nem akkor megeszem.

Ha minőségét megőrzi felirat jár le, akkor még ehető, de nem biztos, hogy ugyanazt a minőséget adja vissza, mint amilyennek előtte kéne lennie. Nem olyan ropogós, szaftos, stb.

2010. márc. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

"60 ftos egy hete lejárt joghurt nem ér meg nekem 2 nap f.sást.."


Öö.. Hát ha árulják a 60Ft-os két hete lejárt joghurtot az elég nagy baj... de amúgy általában azokat árulják akciósan ami pár nap és le fog járni. Szóval azt még nyugodtan meg lehet enni és nem lesz tőle fosás :)


Amúgy én is találkoztam olyan gesztenyepürével ami aznapi lejáratos volt kibontottam és rá volt ülve a penész, vagy ugyanezzel a gesztenyepürével ugyanabban boltban nem volt még lejáratos de megvolt romolva mert nem ment a hűtő úgy ahogy kellett volna.. Azóta nem eszek bolti gesztenyepürét :) :(


De pl: a lejárt pezsgőtablettának, fagyasztott pizzának és ripp-ropp-nak, üdítőnek (nem rostos) szerintem nincsen semmi baja.. persze nem 2 éves lejáratról beszélek:D

2010. márc. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Én megkóstolom a joghurtot, ha nincs semmi baja megeszem és kész. A majonézt és majonézes dolgokat viszont nem. Egyszer a majonézes kukoricától olyan gyomorrontást kaptam huhú. Azzal vigyázzatok, ugyanis nincs semmi jele a romlott majonéznek, se szagra, se ízre.
2010. márc. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
58%
kidobom azonnal ha szagra vagy látszatra vagy dátumra nézve nincs vele rendben valami. :D
2010. márc. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Egyetek inkább B.S.D.K.V. -t!!! Az a tuti! :D;)
2010. márc. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!