A tej hizlal?

Figyelt kérdés
2010. márc. 19. 21:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Mint MINDEN élelmiszer valamennyire hizlal, hogy mennyire, az az elfogyasztot mennyiségtöl függ.

100 ml friss tehéntej 65 kcal, ha egy pohárral (azaz 2 dl-t) iszol meg, akkor az 130 kcal, ami megfelel kb 10 dkg húsnak, vagy egy darab zsömlének. Ennek alapján el tudod donteni, hogy neked megfelel-e.

2010. márc. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

A tejben van a legkönnyebben emészthető zsír, szóval nem.

Viszont minden hizlal, ha túlzásba viszed a fogyasztását és nem mozogsz.

2010. márc. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%
Ha túlzásba viszed, minden élelmiszer hizlal. Viszont ha egészséges egyensúlyban fogyasztod, akkor nem lesz baj, sőt, jót is tesz (hacsak nem vagy érzékeny rá), értékes vitaminok vannak benne. Nekem hetente van egy tejes napom, amikor megiszok egy liter tejet (persze eszek mást is), a többi napon kevesebb tejterméket fogyasztok és más formában. Jól érzem magam a bőrömben. Nem vagyok kövér (és végre sovány se).
2010. márc. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
Az igazi tej igen, ezek a dobozos vackok sztem meg sem közelítik a tejet..
2010. márc. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
82%
az "igazi" tej sem hizal. a benne levő zsír nem olyan, mint az olajos vagy zsíros kajákban levők, hanem még egészséges is. ja, és valamennyi zsírt muszáj bevinni a szervezetedbe, a zsírban oldódó vitaminok miatt. akkor mért ne a tejben levő zsír legyena az?
2010. márc. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
24%
Hogy hízlalna??Szerinted az az anyatejes baba,aki 1 éves koráig csak tejet kap,mitől hízik és nő meg???
2010. márc. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
24%
Az igazi tej igen. A híg lötty, amit a boltokban árulnak tej néven, az viszont nem.
2010. márc. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
67%
Utolsó előttinek: na, azért a tehéntej és az anyatej két különböző dolog...
2010. márc. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Inkább azt mondanám, hogy az újszülött és egy felnőtt kalóriaigénye fényévekre áll egymástól. Amitől egy baba duplájára hízik, az egy felnőttnek meg sem kottyan.
2010. márc. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
47%

Ezt a kérdést már én is fel akartam tenni, mert próbálok fogyózni (vagy inkább odafigyelni arra, mit eszek, ez azt jelenti, hogy mellőzöm a kenyeret, tésztaféléket, kevés üdítőital, de abból is csak 100%-os, minimális édesség), viszont a tejről nem tudok lemondani, mert imádom, és nagy mennyiséget meg tudok inni belőle.

(Nem tudom, hogy dobozosból melyik "igazi" tej, de a Farmer tejnek elég jó íze van.)

Aki meg az anyatejes dolgot írta... 1 éves koráig csak azt kap? Fél éves korban mindenképp el kell kezdeni mást is adni a babának, mert nem elégíti ki a tápigényét, mellesleg meg 1 éves kora után is hízik, pedig akkorra már nem igazán az anyatej a fő táplálék, úgyhogy nem kéne hülyeségeket írni.

2010. márc. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!