Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szálkásodásnál mik azok az...

Szálkásodásnál mik azok az ételek amiket kerülni kellene?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Letudnátok írni, hogy szálkásodásnál miket kell elkerülni? Ételekre gondolok... :)) Mindent amit tudtok írjatok le! 15/F Előre is köszi!

2015. nov. 4. 14:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen, mivel bármivel lehet szálkásodni... Azért van, amit nem érdemes fogyasztani, most nem sorolom, de ennek semmi köze a szálkásodáshoz, csak az egészséghez. Ki mit sorol ide, a feldolgozott, cukros, lisztes dolgokat kb. mindenki... Jobb, ha a nagyon durva inzulinválaszt okozó ételeket hanyagolod, illetve minimalizálod.

Nem is mindenki ugyanott húzza meg a határt, a dolgot komolyan vevő testépítőknél sem, nemhogy normál embereknél.

Egy jó, kiegyensúlyozott, egészséges étrend az jó szálkásodásra, súlytartásra, tömegelésre is, mennyiségek kérdése (az arányok persze változnak, mert pl. a fehérjeigény nem változik a kalóriaigénnyel).


Röviden ennyi, most nem írok kisregényt. De még valami. Nagyon változatos makrotápanyag-arányokkal lehet szálkásítani. Nekem pl. eszembe nem jutna a kötelező minimumon tartani a zsírt, ki is készülnék (inkább a szénhidrátot viszem le, de van olyan ember, aki egyikkel sem képes ezt megtenni. fogyni lehet így is (már akinek), de ez a stílus a legkevésbé javasolt). Ha valami nem passzol hozzád, nem kell betartani csak azért, mert mások úgy szokták.

2015. nov. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Háát nagyjából értem, de én valójában kockásabb hasat szeretnék. Már minden szépen kirajzolódik a testemen, de a hasamon semmi, olvastam egy blogbejegyzést, ami szerint jó étrendel el lehet érni. Azt tudom miket kell ennem, de azt nem hogy miket nem kéne ennem! Bár a kérdést rosszul tettem fel, amiért elnézést is kérek, de szerintem egyre megy!
2015. nov. 4. 21:47
 3/3 anonim ***** válasza:
A kérdés jó, de igazából az 1. válaszolónak igaza van... a szálkásodás tulajdonképpen nem más, mint fogyókúra, vagyis egyszerűen a kalóriabevitelt kell csökkentened. Hogy ezt hogy csinálod, az rajtad áll. Olyan ételeket célszerű kiiktatnod, amik nem olyan egészségesek, tehát felesleges, üres kalóriát tartalmaznak. Pl. kenyér, burgonya, kolbászok, szalámik, tészták, péksütik, ilyesmi. Sok zöldség legyen az alap, és jó minőségű fehérje: tojás, hal, csirkehús, hüvelyesek, szezámmag, dió, egyéb olajos magvak, hidegen sajtolt olajok (pl.tökmag). Többször egyél kis adagokat, és este már keveset. A gyümölcsöket ne vidd túlzásba, de legyen minden nap valamennyi.
2015. nov. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!