Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Van egy kókuszdióm. Mit...

Van egy kókuszdióm. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, és nagymamám tegnap hozott nekem egy kókuszdiót :D

Viszont még életemben nem ettem ilyen "igazi" kókuszt, se kókusztejet nem ittam... Hogyan kell felbontani? Gondolom azt a három sötét pöttyöt kell belukasztani, de pontosan hogy csináljam, hogy ne essen be a darabja a héjnak? És ha már elfogyott a kókusztej, a belsejével mit lehet kezdeni?

Tudom, hogy nagyon hülye vagyok, de nem vagyunk ilyen nagy kókuszos család, anyum se tud érdemleges infóval szolgálni :D Ha valaki részletesen leírná a dolgot, azt megköszönném! :$


2010. márc. 14. 17:32
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
19.36..egyetértek!az igazi kókusznak kevés köze van fincsi kókusz ízű ezmegazhoz.
2010. márc. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
Csak még annyit hozzáteszek, hogy miután kifúrtad, a legegyszerűbb ha beleraksz egy szívószálat és ennyi :) Aztán nekieshetsz késsel hogy a koprát felhasználhasd
2010. márc. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nálunk a fúró, majd a lé kiöntése (a család igazságosan elosztotta, aztán a kóstolás után már tukmáltuk egymásra a miénket is, csak ne kelljen meginni :=) ) után a fűrész vált be :=). A félbevágot és kipucolt kókuszdióra apukám fűrészelt egy kis íves bejáratot és abba költözött a hörcsögünk. Így mi minden részét hasznosítottuk.

De szerintem is csalódás lesz: a leve erősen olajos állagú, furcs szagú és ízű, opálos dolog, a fehér bele (amiből a kókuszreszelék készül) pedig olyan mint a fűrészpor. De ha hagyod csepet száradni és lereszeled, lesz házi kókuszreszeléked :=)

2010. márc. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!