Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Van egy kókuszdióm. Mit...

Van egy kókuszdióm. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, és nagymamám tegnap hozott nekem egy kókuszdiót :D

Viszont még életemben nem ettem ilyen "igazi" kókuszt, se kókusztejet nem ittam... Hogyan kell felbontani? Gondolom azt a három sötét pöttyöt kell belukasztani, de pontosan hogy csináljam, hogy ne essen be a darabja a héjnak? És ha már elfogyott a kókusztej, a belsejével mit lehet kezdeni?

Tudom, hogy nagyon hülye vagyok, de nem vagyunk ilyen nagy kókuszos család, anyum se tud érdemleges infóval szolgálni :D Ha valaki részletesen leírná a dolgot, azt megköszönném! :$


2010. márc. 14. 17:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
szerintem vágj rá kalapáccsal. Nagyon rég ettem kókuszt, már nem emlékszem hogy csináltam x) a héjas darabkákról le lehet szedni a héjat és megeheted a fehér részét :) és van egy vékony barna hártya a fehér hús és a kemény héj között, úgy tudom az is ehető. na, most aztán sokat segítettem. bocsi :)
2010. márc. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%

Apukádat kérd meg (vagy a fiútesódat ha van), hogy fúrja ki fenn. Ezután ha kicsi a lyuk, fúrjon még egyet.


Kicsurgatja belőle a tejet egy nagyobbacska pohárba, majd valamivel szétfeszíti az egész ingyombingyomot :D

2010. márc. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%
Lukat szoktunk belefúrni,kiöntjük a levét,az nagyon egézséges.A fehér belsejét le lehet reszelni,és megenni.Én ennyit tudok.ZS
2010. márc. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
81%
Lyukfúrás, szétfeszítés. A teje is egészséges, a fehér része is egészséges. Nem fontos ledarálni, ehető simán is, nagyon finom.
2010. márc. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%
Én kalapáccsal ütöttem. De sajnos megromlott. :S :D
2010. márc. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%
A három lyuk közül egyet viszonylag könnyen át tudsz szúrni egy csavarhúzóval,onnan meg egy fogóval elkezdesz kitörögetni darabokat(csak miután a tejet kiöntötted a lyukon)Ha jó a kókusz,akkor könnyen elválik a húsa a kemény héjtól.Ha furcsa szaga van,vagy furcsa íze,akkor ne ed meg,mert nem finom:)
2010. márc. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
77%

A levéhez, húsához való hozzájutást már leírták előttem. Aztán készíthetsz belőle ezt-azt: http://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__konyhai-praktik..

Meg még olyan ötletem támadt (nem tudom kivitelezhető e, vagy esetleg megbüdösödik), ha kivitelezhető és nem lett nagy lyuk rajta, akkor a későbbiekben akár díszként is szolgálhat.

2010. márc. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
sarokcsiszolóval vágd ketté.
2010. márc. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
34%
én kidobtam a 2. emeletről a járdára, egyből 5 felé tört xD
2010. márc. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
85%
Egy kalapáccsal ess neki, de csalódni fogsz!A levének vacak az íze, a fehér "hús" pedig kemény, és olyan mint a forgácslap!
2010. márc. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!