Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Van közöttetek olyan, akinek...

Van közöttetek olyan, akinek glutén-és cukormentesen kell étkeznie?

Figyelt kérdés
Most kell kezdenem a diétát, ti miket szoktatok enni egész nap? Nagyon megterheli a pénztárcát, vagy azért ki lehet valahogy cselezni a nagyon drága dolgokat?

2015. szept. 16. 13:06
 1/10 anonim ***** válasza:
A döntő kérdés az mindig az, hogy helyettesíteni akarod a lisztet (pl megveszed a gluténmentes kenyeret), vagy hajlandó vagy egészen mást enni. Szerintem az utóbbi olcsóbb.
2015. szept. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, hajlandó vagyok bármi mást megenni, egyáltalán nem vagyok válogatós.
2015. szept. 16. 13:29
 3/10 anonim ***** válasza:

Át kell állítani a gondolkodást egy kicsit, de könnyen bele lehet rázódni.


A gluténra nem létezik érzékenység, pont az a tudós bizonyította be, aki korábban azt mondta,hogy létezik. Persze lisztérzékenység van, de önmagában a glutént kár kerülni. A lisztet viszont annál inkább érdemesebb.


A bolti kajákról mondj le, más szabály igazán nem létezik. Én még laktózérzékeny is vagyok, elég speciális "mindenmentes" diétát kell tartanom egy betegség miatt.


Mit szeretnél tudni pontosan? Hátha tudok segíteni. :)

2015. szept. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Bár nem vagyok rájuk érzékeny, nem esnek olyan jól. Szinte totálisan glutén-, laktóz- és cukormentesen eszem, húst és hüvelyeseket sem szoktam enni, ahogy alapvetően keményítődús dolgokat sem, ja és gyümölcsöt se nagyon :)

Elég változatosan lehet étkezni így is, én annyira nem bonyolítom el, szeretem az egyszerű ételeimet.

Nagyon olcsó, ami jó, mert csóró vagyok.


Tojást, kókuszzsírt, zöldségeket (kicsit vigyázni kell, a szénhidrát miatt), némi gyümölcsöt és olajos magvakat, magliszteket is eszem. Ebből szinte bármit össze lehet hozni, semmi nem hiányzik (akkor nem hagytam volna el).

Csak mert valami drága, még nem jelenti azt, hogy nem érné meg egy extrém csóró embernek. Van, amiből picike kell és hasznos, nem gond, hogy drága... Mindenesetre napi 500 forintból már meg tudok lenni, jókat eszem, szerintem egészségesen s az én testemnek megfelelően.


Neked, kérdező, egy csomó olcsó lehetőséged is van, száraz hüvelyesek, gluténmentes gabonák... A rizs pl. 200 ft/kg, alig van vele munka és sokoldalú, köret, egytálétel, sokféle édesség lehet belőle... A párom napi többször eszi, ő nem unná meg soha.


Cukor alatt mit értünk? Bár ha nem fér bele a gyümölcs sem, akkor ott van az eritrit, ami egyesek szerint rossz, de még így is lehet édeset enni, a kókusztej pl. édes. S az élethez nem kell az édes íz. Mindenki döntse el, hogy jó neki.

2015. szept. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Laktózérzékeny vagy, így azt alapból kerülöm, de saját megfontolásból búzaliszt és cukormentesen étkezem. Azaz nagy ritkán nádcukrot használok, de inkább eritritol.
2015. szept. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ó, bocsi, nem írtam le mindent világosan! Szóval az a helyzet, hogy egy eléggé durva hormonzavarom lett, megspékelve egy ún. rejtett gluténérzékenységgel és candidiozissal. Teljes mértékben száműznöm kell az étrendemből a glutént, a cukrot, és az összes tejterméket, nem lehet sehol sem átfedés, meg még "belefér" dolgok, nagyon szigorúan be kell tartanom. Ahogy elkezdem, és eltelik pár nap, méregtelenítő cuccokat fogok kapni. Igazából arra lenne szükségem, ha tudnátok írni ebédjavaslatokat, amivel jól lehet lakni nagyjából, látom, az egyik válaszoló már írt is, köszönöm, és a többieknek is a választ, mindegyik hasznos volt! Ha van esetleg kajaötletetek, amikben a fent említett dolgok teljesen kimaradnak, akkor szívesen fogadnám!
2015. szept. 16. 22:22
 7/10 anonim ***** válasza:

A Candida még ezeken felül is tartalmaz ezt-azt, egyszer-kétszer utánanéztem, de engem nem érint s nem jegyeztem meg az egészet, kicsit komplikált volt :(

A szénhidráttal is vigyázniuk kell, a rizs sem ajánlott... Sokminden kimarad.


Egy elvileg teljesen OK étel egyik kedvencem, a zöldségcurry (valamivel csak meg lehet enni, tényleg nem tudom, milyen s mennyi gluténmentes gabona fér bele egy candidásnál. én persze efféle nélkül eszem, max. többet, illetve én ehetek olajos magvas ropogóst hozzá) s ennek tartalmasabb és finomabb testvére, aminek már neve sincs és tandori masalával készül, sok főtt tojás van benne, zsír is jócskán, rengeteg zöldség, ezzel azért jól lehet lakni. Mindkét ételben különféle zöldségek szerepelnek, nálunk a zöldségcurry az, amibe szinte mindenféle zöldséget beledobálunk, amit már meg kéne főzni (van pár kivétel, káposzta, borsó és paradicsom, ez utóbbi 2 a tandoris ételben van)... Egyszer a vihar által levert éretlen körték is belekerültek. Elég egyszerű étel, ha jól emlékszem, csak zöldség, zsír és curry fűszer...

De a zöldségpörkölt is jó. Én pedig sült zöldséget szoktam nyakonönteni tojással s rólam lévén szó, olajos magvakkal (másnál ez lisztféle lenne, ilyen vagy olyan. sárgaborsóliszttel is tuti jó, de a szigorú candidában a hüvelyesekkel is gond van, ahogy olvastam)... Ez nálam a "rántott" zöldség.

A rendes, nem feldolgozott húsos ételekkel sincs baj, úgy tudom. Azok még egyszerűbbek lehetnek, az ember megsüt valami finom húst, s eszik hozzá valamilyen köretet (én sült zöldséget szoktam, a párom rizst).

Sajna elég sokak szorulnak Candida diétára, tuti vannak blogok e téren, én ugye másféle étrenden vagyok, ami részben hasonló, részben nem...

2015. szept. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is a választ!

Igen, nekem is egy kicsit azért van most nehéz dolgom, mert amit a gluténmentes diéta megengedne, azt a candida-féle már nem, emiatt nem sok minden marad, amit megehetek :( De majd igyekszek ötletet meríteni tőletek, amik szuperek egyébként. Ha még valakinek eszébe jut valami,ne tartsa magában :)

2015. szept. 17. 11:18
 9/10 anonim ***** válasza:
Sajna olyan nincs,hogy méregtelenítés. Én azt javaslom,hogy először is olvass utána nagyon mélyen, megbízható forrásokból ennek az egésznek és utána te is nyugodtabb leszel. :) Számmora is csak akkor lett világos "minden", amikor rákényszerültem,hogy megértsem a szervezetem működését. Autoimmun beteg vagyok.
2015. szept. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Jelen!


Megterheli (a pénztárcát), csak a főtt kajára összpontosíts, ne vegyél gluténmentesnek mondott gyors kajákat - tudom h egyszerűbb lenne. Hidd el nem volt könnyű lemondanom a kakaós csigáról.. Sokszor a gyártó sem tudja, hogy mire írja rá hogy G-mentes:( pl. múltkori eset a rizslisztel. Sok ilyen van még..


17-lány

6 éve mentesen 'él'

2015. nov. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!