Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha a szüleimnek...

Mit tegyek ha a szüleimnek nem tetszenek a "modern" (pizza, hamburger, shake. ) kaják?

Figyelt kérdés

A szüleim (főleg anyám) nem engedi hogy pl.hamburgert egyek. Apa még engedi. Mamám szokott venni pizzát és az ilyen kajákat meg volt már hogy a MC-be is elmentünk,de nagyon ritkán tudom mamámhoz menni mert anyámnak ne tetszik ha nála vagyok. Múltkor mama küldött pizzát és anya kérdezte apát hogy megeszi-e reggelire. Tőlle meg se kérdezte. Én levagyok szarva. Csak tudjátok olyan rossz érzés hogy egy nagycsomóan esznek ilyen kajákat meg életemben 1x 2x. Én is kiakarom őket próbálni. Anya néha meg csokit sem enged enni. Meg mindig én kapom a legkevesebbet mindenből. A chipset az meg kinem állhatja. Kérlek segítsetek!! Mit tegyek?? 38kg vagyok és 12 éves.

(BOCSI HA ROSSZ KATEGÓRIA)



2015. aug. 14. 21:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Sokat nem nagyon tudsz tenni. Valószínű anyukád úgy gondolkodik, hogy az ilyen ételek egészségtelenek, és szeretné, ha te egészségesen táplálkoznál. Valójában ha mértékkel fogyasztod, nem lesz bajod tőle, tehát havonta egy mekis ebéd vagy egy pizza vagy egy zacskó csipsz nem fog ártani. De ezt nehéz olyan valakinek elmagyarázni, aki simán besorolja az ételeket hogy egészséges meg egészségtelen, és a változatos táplálkozás fogalma meg hogy a mérték mennyi számít, az már nem fér a fejébe. Próbáld meg elmagyarázni ezeket anyukádnak, hátha. Esetleg konzultálhatsz előtte az iskolaorvossal vagy védőnővel vagy biológiatanárral, kikérheted a véleményüket, hogy mennyi mekis kaja elfogadható még az egészséges táplálkozás keretében, és így felvértezve jobban tudsz majd érvelni anyukádnak.

2015. aug. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%

Később majd rájössz, hogy szerencsés vagy, amiért egészséges táplálkozásra neveltek és nem szoktattak rá az ilyen ételekre. Persze a szigorú tiltással nem értek egyet, de sokat nem tehetsz ha a szép szó nem használ. Majd később, ha idősebb leszel, lesz még időd végigenni mindet, nem maradsz le semmiről, csak a szervezetednek felesleges adalékokról. :D

Esetleg azzal próbálkozz anyukádnál, hogy házilag süssetek pizzát, csináljatok hamburgert, stb. Lehet ezeket egészségesen is csinálni, kompromisszumos megoldásnak jó lehet szerintem. :)

2015. aug. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
66%

Orulj hogy ilyen szerencses vagy es normalis szuleid vannak.


Neked nem kell majd ide kerdest kiirnod nehany ev mulva hogy 15 eves vagyok, 160 centi es 90 kilo, mit csinaljak?


Amugy ezekben a kajakban semmi kulonleges nincs, sem a pizzaban, sem a hamburgerben, tucat ennivalok, a nagy resze meg ipari hulladek a chipsel egyutt.

2015. aug. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%
Okos anyád van! Hallgass rá!!!!!!!!
2015. aug. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
56%
Egyedül is megtudod venni ezeket. Például a chipshez 200 forint.
2015. aug. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
A modernek mióta szinonímája a szemét és gagyi? :)
2015. aug. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
87%

"nagycsomóan esznek ilyen kajákat meg életemben 1x 2x"


Örülj neki, hogy rendesen főznek rád, és nem ilyen szarokat kell enned. Szerinzet miért van annyi kövér ember Angliában és az USA-ban? Mert ilyen szarokat zabálnak.


Gyorsétterembe akkor megyek be, ha fizetnek érte, de inkább akkor sem. Inkább veszek a közértben emberi kaját.

2015. aug. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
79%

" A chipset az meg kinem állhatja"


Az valóban az egészséges táplálkozás alfája és omegája :D

2015. aug. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig én vagyok, és nagy híve az egészséges étrendnek, de nem mániákusan.

Fél évente 1x elvinném a gyerekem ilyen helyre, már csak azért is, hogy ne misztifikálja túl. Szart adnak és drágán :) De néha elmegy egy kiránduláson időszűkében :)

2015. aug. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
80%

Én is a falra mászom ezektől, pizzát sütök néha, de a tésztát és a szószt is én készítem, nem boltit veszek.


Ettől függetlenül néha elengedem a legkisebb gyereket mekibe (a nagyok hálistennek utálják, nincs igényük rá), bár pontosan tudja ő is, hogy műanyag és drága. Azzal az évi két-három alkalommal megelégszik, baja meg nem lesz ennyitől.

2015. aug. 15. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!