Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Meddig lehet még meginni egy...

Meddig lehet még meginni egy lejárt instant kv-t szerintetek?

Figyelt kérdés
szóval nemrég vettem egy instant kv-t nagy kiszerelésben az még jó 2011 valameddig. de anya tegnap hozott egy kis üveg másikat, mondván hogy felére volt értékelve....nem tudom miért hozta mikor tudta hogy van. szóval ez egy márks kv, nem úgy mint a másik csak hát ugye nem véletlen értékelgetik az ilyeneket le, 4 nap múlva lejár a szavatossága...elkezdtem iszogatni de nyilván nem érek addig a végére, a másik üveggel addig eltettem de nem tudom ha lejár folytassam-e ezt, vagy akkor dobjam ki és menjen pocsékba a sok kv...meg lehet még ezt utána inni valameddig vagy nem ajánlott? köszi a segítséget ki mit gondol
2010. márc. 7. 11:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Engem ez annyira nem szokott érdekelni...vagy nincs ilyen problémám, vagy nem érdekel. Az íze ugyanolyan lesz. Egy csomó helyen kidobnak ilyen cuccokat...tiszta pazarlás néha...
2010. márc. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
tudom én is, főleg hgy sokfelől azt hallani hogy még a lejárt cuccokat is simán fogyaszthatjuk egy ideig csak mégis azt írták rá hogy ez eddig és eddig jó valami oka csak van...
2010. márc. 7. 11:53
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez száraz áru fagyasztással kiszárítva, nem romlik jól le kell zárni, semmi baja nem lesz még egy év múlva se.
2010. márc. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"mégis azt írták rá hogy ez eddig és eddig jó valami oka csak van"


Nem azt írták rá hogy eddig jó és fogyasztható hanem azt hogy eddig szavatolják a kifogástalan minőséget.Valamit kötelező ráírni.Nekem van 20 éves kristálycukrom, semmi baja.

2010. márc. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Az ilyen dolgokra általában az van írva, hogy minőségét megőrzi xxxx. xx. xx-ig és ez nem egyenlő azzal, hogy Felhasználható/Fogyasztható. Tehát felhasználhatod, csak a minősége nem lesz már olyan, mint azelőtt, például kicsit csomós lesz:)
2010. márc. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Épp tegnap vettem le a polcról a régi instant kávé maradékát, és az aranybarna színe helyett majdhogynem szürke színe volt és penészhezhasonló kis szálak borították. Elég régóta nem kávézok, ennek az üvegnek is édesanyám itta meg a felétől, aztán valami miatt benne hagyott egy kis maradékot. Kb 1/2-2 éve lehetett ott..
2010. márc. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Pár hónappal lejárat után még semmi bajod nem lesz tőle. Azért öt év múlva viszont már ne idd.
2010. márc. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!