Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mit tudtok ajánlani a fehér...

Mit tudtok ajánlani a fehér liszt, és a cukor helyett?

Figyelt kérdés
Olyan alternatívára gondolok, ami egészségesebb, könnyen beszerezhető, és nem sokkal drágább.

2015. jún. 18. 20:46
 1/4 schocko ***** válasza:
0%
Cola.
2015. jún. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
(Teljeskiőrlésű) tönkölybúzaliszt, durumliszt, hajdinaliszt gesztenyeliszt, stb. Bár ezek már lehet, hogy drágábbak. Cukor helyett stevia por, én évek óta azzal teszem el a lekvárokat is, nagyon kevés kell belőle.
2015. jún. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

#2: A gesztenyeliszt 4000 forint/kg körül/fölött van, nem nevezném olcsónak, viszont gesztenyeízű, ami korlátozza a felhasználását (a palacsinta speciel remek ruganyos belőle, de én nem szeretem az ízét, árát, szénhidráttartalmát).


Embere válogatja, mi ajó... A párom rizst (az olcsó) és szezámot használ liszt helyett (szezámot a rántásnál, rántott zöldségnél egyebekkel van keverve, pl. len, tökmag, pici mandula... a galuska mandula vagy az is vegyes).

A mi ételköltségünk nem nőtt ezekkel (én rizst sem eszem, marad az olajos mag és magliszt, a cukrom az eritrit, én jóval kevesebbet költök, mint rég, mert mást is változtattam s ma már nem annyira magkenyéren élek, eritritfogyasztásom pedig igen pici), az ételköltséget nem a liszt és cukor ára határozza meg alapvetően (akkor párezerből kijönnénk), bár ha hetente kilószámra fogy a cukor, akkor persze nem mindegy, hogy fehér cukor vagy xillit...


A maglisztek is könnyen beszerezhetők, az ár miatt úgyis webshopban vásárolok be belőle, s még ide is kihozzák, 2 falu közé.


De ha ennél szolidabbra gondolsz, mindenképpen gluténmentesben gondolkodnék (jó, ha minden kötél szakad, teljes őrlésű tönköly). Rizs, zabpehely, egyéb gluténmentes gabonaféle... Az első 2 elég olcsó.

Az a helyzet, hogy ha nem keményítődús a helyettesítő, akkor megváltozik az állag. Vannak trükkök (drága kiegészítőkkel), de ez a helyzet, bár én nem bánom, én csak jókat akarok enni, nem szinte pont ugyanolyat, mint rég...


Cukornál valóban a stevia az, ami nem drága (bár attól függ, milyen formában, hol vesszük. egyszer vettem port, kiszámoltam, hogy ha figyelembe vesszük, hogy mennyire édes, nádcukor árban van, úgyis azt használtuk előtte). De sokan utálják a mellékízét, pl. én, inkább a semmi, mint az. Ez az íz eleve benne van a növényben, de állítólag van olyan, amiből a gyártás során eltűnik, én nem kerestem.

2015. jún. 19. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, sokat segítettetek! :)
2015. jún. 19. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!