Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért rizseshús a rizseshús?

Miért rizseshús a rizseshús?

Figyelt kérdés
Elméletileg ha az ételben lévő anyagok arányát nézzük, húsosrizsnek kéne hívni a rizseshúst. Szerintetek?
2010. febr. 27. 15:45
 1/8 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem rizseshus,mert a rizs tobb benne kinézetre,mint a hus!
2010. febr. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

eddig még sosem gondolkoztam ezen, de amúgy tök jogos a kérdés :D

ha teljesen bele akarunk menni, akkor a rizsszemekből biztos hogy több van benne, mint a húsból.

2010. febr. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert a kortárs gasztronómiában a hús meghatározó szerepe miattt az a vonatkoztatási pont. Ha esetleg valamilyen paradigmaváltás bekövetkezik, akkor valószínűleg húsosrizs lesz.
2010. febr. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
22%

Az ide járók versenyeznek, hogy ki tud abszurdabb marhaságot kérdezni? Arány szerinti elnevezés? Akkor a töltött káposztát minek neveznéd? Abban miből van a legtöbb?


A nyelv nem logikus, ahogy ezt már leírta egy-két ember. Nem logikázunk, hogy ezt így kéne, azt meg amúgy, mert az ilyen gondolatmenet szerint nem létezhet "sétálóutca" sem, hiszen nem is sétál, meg "hálószoba" sem, hiszen a szoba sem hál, sem "evőeszköz", hiszen az eszköz nem eszik, sem "ivóvíz", hiszen a víz nem iszik!


Rizseshús a neve, mert pár száz évvel ezelőtt eleink így nevezték el, és nekünk semmi okunk nincs rá a világon, hogy mától elkezdjük másképp hívni, csak azért, mert néhány agyalágyult önjelölt nyelvészkedőnek nem tetszik.


A témával kapcsolatban ajánlom figyelmedbe Szepesi Gyula Nyelvi babonák c. könyvét!

2010. febr. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Utolsónak üzenem, hogy a felsorolt példákat jelentéstömörítő szóösszetételeknek hívják.
2010. febr. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mert a húsosrizs hogy hangzik már... :D
2010. febr. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
@16:28: Azt már le sem mertem írni, mert még felnyomna káromkodásért! :DD
2010. febr. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én múltkor ugyanezen a kérdésen gondolkoztam el, de a tejeskávénál:D.. Inkább kávéstej, de mindegy. Ettől szép ez a nyelv.(L)

16L

2010. febr. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!